Зовсім недавно Apple показала два нових комп’ютерних чіпа власного виробництва – Silicon M1 Pro і Silicon M1 Max . Разом з ними вийшли два нових MacBook Pro – з діагоналями 14 і 16 дюймів. Компанія вирішила впровадити в них відразу обидва цих чіпа, з можливістю вибрати бажаний SoC в конфігураторі. MacBook Pro 2021 обох діагоналей «в базі» поставляються з M1 Pro, однак за доплату можна вибрати M1 Max, який є ще більш продуктивним.
Незважаючи на те, що M1 Max на даний момент – найпотужніше рішення в лінійці Apple (та й взагалі на ринку ARM), компанія вирішила піти ще далі. Розробники софта під macOS виявили в коді збірки macOS Monterey Release Candidate дві цікаві рядки:
За словами джерела, ці рядки вказують на новий турбо-режим в macOS. Раніше нічого подібного Apple не пропонувала – macOS завжди автоматично регулювала ресурси і тепловиділення. Однак тепер в системі з’явиться віртуальна кнопка, яка, схоже, буде давати додатковий буст продуктивності (очевидно, з пропорційним запуском системи охолодження).
The Verge відзначає, що новий режим «Турбо» буде доступний виключно на чіпах M1 Max, і, можливо, стане ексклюзивною фішкою MacBook Pro 2021 16 ” – хоча доступність її в кастомними MacBook Pro 14 ” теж не виключається.
Швидше за все, саме перехід на власні чіпи дозволив Apple створити такий турбо-режим. Очевидно, що процесори Intel були набагато менш гнучкими в цьому сенсі – так і взагалі, Intel регулярно підводила Apple, і «яблучникам» доводилося викручуватися. Для прикладу можна згадати 2015 рік, коли MacBook Pro і Air з діагоналями 11 і 13 дюймів вийшли на Intel 5-го покоління, а найпотужніші Pro 15-ки – на минулорічних чіпах 4-го покоління. Intel просто не встигла поставити Apple продуктивні 4-хядерние core i7.