Комп’ютери Apple вразив загадковий вірус

457

Дослідники безпеки виявили новий загадковий вірус на комп’ютерах Apple – Silver Sparrow ( «Срібний папуга»). Фахівці поки не можуть зрозуміти, як саме діє шкідливий.

Повідомляється, що новий вірус розробили спеціально для ураження нового процесор M1 від Apple. Відомо як мінімум про 30 тисячах уражених ноутбуків Mac в 153 країнах світу.

Дослідники розповіли, що Silver Sparrow використовує JavaScript API установника macOS для виконання підозрілих команд. Однак яка задача шкідливий, фахівці так і не з’ясували.

«Хоча ми ще не спостерігали, які деструктивні дії вірус виробляє з даними, його перспективна сумісність з чіпом M1, глобальне охоплення, відносно високий рівень зараження і операційна зрілість припускають, що Silver Sparrow дає досить серйозну загрозу, що має унікальні можливості для зараження в будь-який момент », – наводить слова дослідників« Газета.ру ».

Крім того, у Silver Sparrow є механізм самознищення. Якщо запустити вірус на комп’ютері Apple з процесорами Intel, з’явиться вікно «Hello, world!», А якщо на ноутбуці з чіпом M1 – вікно «You did it!».

Популярні новини  Apple планувала випустити керамічні Apple Watch в чорному кольорі, але передумала

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я