Нова технологія дозволить збільшити ємність акумуляторів в 10 разів

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

На думку фахівців, на зміну літій-іонним акумуляторам, використовуваних практично у всіх сучасних гаджетах, прийдуть літій-металеві. Однак до сих пір не вдавалося вирішити ряд проблем, що викликають швидку деградацію таких батарей. Про прорив повідомили американські вчені, технологія яких дозволяє зробити ємні АКБ, що підтримують більш швидку зарядку, ніж існуючі рішення. 

Одним із способів збільшення ємності акумуляторів вважається заміна мідних і графітових анодів на чистий літій. Незважаючи на те що це може збільшити щільність зберігання енергії в 10 разів, дослідники поки не могли побороти проблему освіти дендритів, що руйнують батарейку зсередини. Революційне рішення запропонували вчені з Університету штату Пенсільванія, що створили захисний шар, здатний тривалий час підтримувати літій-металеву батарею в робочому стані.   

«Літій-металевий акумулятор – це наступне покоління акумуляторів після літій-іонних. Він використовує літієвий анод і має більш високу щільність енергії, вирішуючи проблеми з ростом дендритів, низьким ККД і малим терміном служби », – повідомляють вчені.

Команда дослідників створила захисний шар з хімічно активних молекул, нанесених на тонку плівку міді. Коли батарея заряджається, він перешкоджає утворенню дендритів. Експерименти підтвердили, що акумулятор витримує кілька циклів зарядки, що дозволяє використовувати його в комерційних продуктах, включаючи смартфони, електромобілі і безпілотні літальні апарати.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

За словами дослідників, нова технологія демонструє здатність вчасно формувати шар, розкладатися і мимовільно перетворюватися, щоб залишатися на міді, а також покривати поверхню літію. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.