Буквально вчора бренд Xiaomi анонсував таку новинку, як Redmi AX5, а є вона дешевшою версією моделі AX1800, випущеної кілька тижнів тому. Головна перевага нового бездротового маршрутизатора полягає в тому, що він володіє вкрай низькою вартістю, тому що його оцінили всього-на-всього в 229 юанів, тобто в 900 гривень. За таку суму грошей покупець отримує пристрій, оснащений за частиною «заліза» за останнім словом техніки.
За словами компанії-виробника, щоб зробити цей пристрій таким дешевим вона постаралася заощадити на матеріалах і на деяких інших аспектах, аж до упаковки, але це ніяк не відбилося на якості всього бездротового маршрутизатора в цілому. Він побудований на базі вкрай потужного чіпа Qualcomm IPQ6000 з чотирма ядрами Cortex-A53, що володіють тактовою частотою 1,2 ГГц. Даний чіпсет доповнений нейронних блоком NPU з частотою 1,5 ГГц, 256 МБ оперативної пам’яті і чотирма портами Ethernet, які можуть використовуватися для проводового підключення додаткових пристроїв, а разом з тим для розширення мережі, тому що даний роутер має підтримку технологій Mesh Networking і Mixed Networking.
Дані стандарти, за словами компанії-виробника, гарантують можливість створення єдиної безшовної мережі (як в торгових центрах та інших місцях). Більш того, за словами Xiaomi, користувачі можуть створювати комбіновані мережі Mesh, використовуючи також роутери Mi Router AX1800 і Mi AIoT Router AX3600, які вже доступні для покупки всім бажаючим. Таким чином, в теорії, можна покривати сотні квадратних метрів простору швидкісним інтернетом, причому як в рамках мережі 2,4 ГГц, так і в рамках 5 ГГц. Остання, до слова, забезпечує неймовірно високу швидкість передачі даних, і саме через неї можна отримати значення в 1 Гбіт / с, якщо інтернет-провайдер надає таку велику пропускну здатність. Роутер має чотири антени, дві з яких використовуються для 2,4 ГГц, а інші дві для швидкісного діапазону 5 ГГц.
За рахунок того, що чіпсет Qualcomm виготовлений по 14-нм техпроцесу, роутер Xiaomi Redmi AX5 ледве-ледве нагрівається навіть під сильним навантаженням, що, в свою чергу, позитивно позначається на його довговічності. Максимальна пропускна здатність інтернету у цього бездротового маршрутизатора знаходиться на рівні тисячі сімсот сімдесят п’ять Мбіт / с, а одночасно він може витримувати підключення до 128 пристроїв в режимі точки доступу, надаючи всім таким доступ до глобальної мережі. Налаштування роутера здійснюється через мобільний додаток або через веб-інтерфейс за адресою, вказаною на тильній частині роутера.
Офіційні продажі новинки почнуться в Китаї вже днями, а обійдеться її покупка всього-на-всього в 900 гривень, тобто в украй скромну грошову суму.