Чи стало введення безвізового режиму з країнами Євросоюзу, стимулом до зростання імпорту в Україну старих іномарок? Згідно з даними AUTO-Consulting, продажі старих авто збільшилися в 9 разів: півтисячі в торішньому червні і більше чотирьох з половиною тисяч – в нинішньому.
Що везуть? На першому місці – 76%, за даними AUTO-Consulting, пасажирські автомобілі. На другому – майже 12% SUV. І на третьому – трохи більше 10% MPV.
За марками трійка лідерів по імпорту старих іномарок виглядає так: Volkswagen, Renault, Skoda. І на цю розстановку безвіз ніяк не вплинув.
Точно так же, як і на моделі найпопулярніших для імпорту в Україну старих авто. Це – Renault Megane, Volkswagen Passat і Skoda Octavia. Ці ж моделі були найбільш популярні і до старту безвіза.
Але справа не тільки в зростанні імпорту. Більше 4,5 тисячі старих легковиків – це всього на 2 тисячі менше щомісячних продажів нових автомобілів в Україні.
Крім того, завдяки імпорту за пільговими акцизам, український ринок б/ у авто став омолоджуватися. У порівнянні з минулим роком автомобілів у віці до 2-х років стали завозити більше в 8,5 рази. А автомобілів у віці 3-5 років – майже в 4 рази більше. Обсяги імпорту авто цих вікових груп можна порівняти з обсягами реалізації в Україні нових автомобілів. І фактично саме імпорт б / у в віці до 5 років веде покупців, як з ринку нових автомобілів, так і з ринку внутрішніх перепродажів.
За даними AUTO-Consulting імпорт б / у мало не повністю замістив покупку нових автомобілів в західних областях України. Ті області, які традиційно займали останні позиції в рейтингах продажів нових авто, впевнено лідирують в імпорті б / у. Це – Львівський, Івано-Франківський, Волинський і Тернопільський регіони.
Але якщо порівняти з травнем, коли безвіза ще не було, зростання імпорту б / у в червні склав, за даними AUTO-Consulting, всього 3%. На безвізовий режим покладали великі надії. Адже однією з причин, чому громадяни України масово не кинулися за кордон за старими іномарками, називали саме відсутність шенгенської візи. Значить, не тільки в цьому справа.
Однозначно пригальмував імпорт б / у автомобілів за пільговими акцизам ввезення польсько-прибалтійського секонд-хенду на «бляхах». Деякі з тих, хто хотів привезти собі авто законно, вичікують: а раптом «обломиться» і секонд на «бляхах» легалізують.
Ну, і, звичайно, не можна скидати з рахунків кілометрові черги за біометричними паспортами. Багато потенційних власники б / у іномарок їх ще не отримали. Тому, в найближчі місяці експерти не виключають значне зростання імпорту б / у автомобілів за пільговими акцизам.
Цікаво, як це вплине на ціни на вторинному ринку. А також – як відреагують на подібне нашестя продавці нових автомобілів.
Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…
Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…
Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…
Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…
Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…
Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…