Чи допоміг безвіз українцям накупити дешевих автомобілів в Європі

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Чи стало введення безвізового режиму з країнами Євросоюзу, стимулом до зростання імпорту в Україну старих іномарок? Згідно з даними AUTO-Consulting, продажі старих авто збільшилися в 9 разів: півтисячі в торішньому червні і більше чотирьох з половиною тисяч – в нинішньому.

Реклама

Що везуть? На першому місці – 76%, за даними AUTO-Consulting, пасажирські автомобілі. На другому – майже 12% SUV. І на третьому – трохи більше 10% MPV.

За марками трійка лідерів по імпорту старих іномарок виглядає так: Volkswagen, Renault, Skoda. І на цю розстановку безвіз ніяк не вплинув.

Точно так же, як і на моделі найпопулярніших для імпорту в Україну старих авто. Це – Renault Megane, Volkswagen Passat і Skoda Octavia. Ці ж моделі були найбільш популярні і до старту безвіза.

Але справа не тільки в зростанні імпорту. Більше 4,5 тисячі старих легковиків – це всього на 2 тисячі менше щомісячних продажів нових автомобілів в Україні.

Крім того, завдяки імпорту за пільговими акцизам, український ринок б/ у авто став омолоджуватися. У порівнянні з минулим роком автомобілів у віці до 2-х років стали завозити більше в 8,5 рази. А автомобілів у віці 3-5 років – майже в 4 рази більше. Обсяги імпорту авто цих вікових груп можна порівняти з обсягами реалізації в Україні нових автомобілів. І фактично саме імпорт б / у в віці до 5 років веде покупців, як з ринку нових автомобілів, так і з ринку внутрішніх перепродажів.

За даними AUTO-Consulting імпорт б / у мало не повністю замістив покупку нових автомобілів в західних областях України. Ті області, які традиційно займали останні позиції в рейтингах продажів нових авто, впевнено лідирують в імпорті б / у. Це – Львівський, Івано-Франківський, Волинський і Тернопільський регіони.

Але якщо порівняти з травнем, коли безвіза ще не було, зростання імпорту б / у в червні склав, за даними AUTO-Consulting, всього 3%. На безвізовий режим покладали великі надії. Адже однією з причин, чому громадяни України масово не кинулися за кордон за старими іномарками, називали саме відсутність шенгенської візи. Значить, не тільки в цьому справа.

Однозначно пригальмував імпорт б / у автомобілів за пільговими акцизам ввезення польсько-прибалтійського секонд-хенду на «бляхах». Деякі з тих, хто хотів привезти собі авто законно, вичікують: а раптом «обломиться» і секонд на «бляхах» легалізують.

Ну, і, звичайно, не можна скидати з рахунків кілометрові черги за біометричними паспортами. Багато потенційних власники б / у іномарок їх ще не отримали. Тому, в найближчі місяці експерти не виключають значне зростання імпорту б / у автомобілів за пільговими акцизам.

Цікаво, як це вплине на ціни на вторинному ринку. А також – як відреагують на подібне нашестя продавці нових автомобілів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: