Статті

5 функцій, які варто відключити для пришвидшення роботи смартфона

Share
Час читання: 2 хв.

Сучасні смартфони оснащені безліччю функцій, доступних через панель швидких налаштувань, або “шторку”. Однак деякі з них можуть негативно впливати на продуктивність пристрою, безпеку даних та прискорювати розряд батареї. Розглянемо п’ять налаштувань, які рекомендується вимкнути для оптимальної роботи смартфона.

1. Геолокація (GPS)

Постійно активована геолокація дозволяє програмам відстежувати ваше місцезнаходження, що може призвести до підвищеної витрати батареї та потенційних ризиків для конфіденційності. За даними досліджень, активний GPS може скоротити час роботи пристрою на 13-20%. Рекомендується вмикати GPS лише за необхідності, наприклад, у разі використання навігаційних програм.

2. Bluetooth

Залишений увімкненим Bluetooth може бути вразливим для несанкціонованих підключень та атак. Крім того, активний Bluetooth споживає енергію, скорочуючи час роботи акумулятора. Дослідження показують, що постійна робота Bluetooth може зменшити заряд батареї на 5-10% протягом дня. Вимкніть його, коли не використовуєте бездротові аксесуари.

3. Wi-Fi

Автоматичне підключення до доступних мереж Wi-Fi може наражати ваш пристрій на ризик підключення до небезпечних мереж. Окрім того, постійний пошук мереж збільшує енергоспоживання. Вимкнення Wi-Fi, коли він не потрібний, може заощадити до 10% заряду батареї.

4. Синхронізація даних

Постійна синхронізація даних із хмарними сервісами може призвести до підвищеної витрати трафіку та батареї. Налаштування синхронізації вручну або за розкладом дозволяє контролювати використання ресурсів та може знизити енергоспоживання на 5–15% .

5. Автоматична яскравість екрана

Хоча функція автоматичного регулювання яскравості екрана зручна, вона не завжди працює коректно, що може призвести до надмірної витрати батареї. Ручне налаштування яскравості відповідно до умов освітлення може продовжити час роботи пристрою на 5-10%.

Висновок

Відключення цих налаштувань у шторці смартфона допоможе підвищити безпеку, продовжити час роботи батареї та покращити загальну продуктивність пристрою. Регулярно перевіряйте активовані функції та використовуйте їх лише за потреби.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Apple монетизує Apple Intelligence за допомогою платної передплати OpenAI

    Apple знайшла спосіб монетизувати свій новий сервіс штучного інтелекту, Apple Intelligence, не стягуючи платню з…

    09.11.2024

    Red Magic 10 Pro встановив новий максимум у бенчмарку AnTuTu

    Ігровий смартфон Red Magic 10 Pro, який ще не був представлений офіційно, вже встановив новий…

    09.11.2024

    Google працює над ШІ, що зможе спілкуватися в реальному часі під час дзвінків

    Google працює над новою функцією для програми голосових викликів, яка дозволить штучному інтелекту вести повноцінні…

    09.11.2024

    Користувачі по всьому світу мають проблеми з доступом до ChatGPT

    Чат-бот ChatGPT від OpenAI зіткнувся з серйозним збоєм, який торкнувся тисяч користувачів по всьому світу.…

    09.11.2024

    Найкращі смартфони для геймінгу на осінь 2024

    Найважливіше для геймерського смартфона, очевидно, продуктивність. Але в Tom's Guide також враховували якість дисплея та…

    08.11.2024

    Samsung випустила листопадове оновлення Android 2024 для 8 своїх моделей

    В черговий раз Samsung випереджає Google, коли йдеться про випуск новітнього патчу безпеки для Android…

    08.11.2024