Статті

5 функцій, які варто відключити для пришвидшення роботи смартфона

Share
Час читання: 2 хв.

Сучасні смартфони оснащені безліччю функцій, доступних через панель швидких налаштувань, або “шторку”. Однак деякі з них можуть негативно впливати на продуктивність пристрою, безпеку даних та прискорювати розряд батареї. Розглянемо п’ять налаштувань, які рекомендується вимкнути для оптимальної роботи смартфона.

1. Геолокація (GPS)

Постійно активована геолокація дозволяє програмам відстежувати ваше місцезнаходження, що може призвести до підвищеної витрати батареї та потенційних ризиків для конфіденційності. За даними досліджень, активний GPS може скоротити час роботи пристрою на 13-20%. Рекомендується вмикати GPS лише за необхідності, наприклад, у разі використання навігаційних програм.

2. Bluetooth

Залишений увімкненим Bluetooth може бути вразливим для несанкціонованих підключень та атак. Крім того, активний Bluetooth споживає енергію, скорочуючи час роботи акумулятора. Дослідження показують, що постійна робота Bluetooth може зменшити заряд батареї на 5-10% протягом дня. Вимкніть його, коли не використовуєте бездротові аксесуари.

3. Wi-Fi

Автоматичне підключення до доступних мереж Wi-Fi може наражати ваш пристрій на ризик підключення до небезпечних мереж. Окрім того, постійний пошук мереж збільшує енергоспоживання. Вимкнення Wi-Fi, коли він не потрібний, може заощадити до 10% заряду батареї.

4. Синхронізація даних

Постійна синхронізація даних із хмарними сервісами може призвести до підвищеної витрати трафіку та батареї. Налаштування синхронізації вручну або за розкладом дозволяє контролювати використання ресурсів та може знизити енергоспоживання на 5–15% .

5. Автоматична яскравість екрана

Хоча функція автоматичного регулювання яскравості екрана зручна, вона не завжди працює коректно, що може призвести до надмірної витрати батареї. Ручне налаштування яскравості відповідно до умов освітлення може продовжити час роботи пристрою на 5-10%.

Висновок

Відключення цих налаштувань у шторці смартфона допоможе підвищити безпеку, продовжити час роботи батареї та покращити загальну продуктивність пристрою. Регулярно перевіряйте активовані функції та використовуйте їх лише за потреби.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Що робити, якщо не отримали обіцяні гроші від держави

    З 1 грудня в Україні стартувала нова програма державної підтримки, яка передбачає виплату 1000 гривень.…

    22.12.2024

    Apple випускає екстрене оновлення iOS 18.2.1 для iPhone

    Портал MacRumors повідомляє, що Apple проводить внутрішнє тестування iOS 18.2.1. Про це свідчать логи відвідування…

    22.12.2024

    Розумні годинники можуть завдати шкоди: нове дослідження

    Носіння розумного годинника може нести потенційну шкоду для здоров’я, як свідчить нове дослідження. Вчені виявили,…

    22.12.2024

    Кінець оновлень для старих iPhone: коли це станеться

    Оскільки Apple все ще поширює оновлення на базі iOS 18 і робитиме це ще кілька…

    22.12.2024

    Неочевидні причини уповільнення інтернету: що слід перевірити

    Багато хто з нас хоча б раз стикався з труднощами при підключенні до Інтернету, коли…

    22.12.2024

    Rockstar готує сюрприз: трейлер GTA VI можуть випустити 27 грудня

    У соціальних мережах знову з'явилися припущення про швидкий реліз нового трейлера Grand Theft Auto VI.…

    22.12.2024