Статті

Як сучасні смартфони захищають очі від короткозорості

Share
Час читання: 2 хв.

Смартфони стали невід’ємною частиною нашого життя. У цьому постійне їх використання негативно б’є по органах зору людини. Це розуміють і виробники гаджетів, вживаючи різні способи нівелювання цього негативного ефекту.

Що ще відомо

Відмінним прикладом такої технології є AI Defocus Display. Дана розробка бренду Honor має з’явитися на новинці компанії – складному смартфоні Magic V3. Одна повинна знижувати навантаження на очі, запобігаючи короткозорості користувача.

Працює AI Defocus Display як розумні окуляри, вбудовані безпосередньо в дисплей смартфона. Технологія дозволяє непомітно змінювати картинку на екрані, через що органи зору напружуються менше, ніж звичайно.

Згідно зі статистикою, проблема короткозорості при повсюдному та постійному використанні гаджетів стала надзвичайно актуальною. Фахівці вважають, що тією чи іншою мірою цією недугою страждатиме близько п’яти мільйонів людей вже до 2050 року. При цьому в Азії короткозорими вже є близько 80% молодих людей.

Розробка інженерів компанії Honor дозволяє контролювати короткозорість. Коригувати або покращити зір користувача новий смартфон не допоможе, але відстрочити негативні наслідки для очей йому під силу. Згідно з дослідженнями AI Defocus Display знижує ризики короткозорості при тривалому використанні дисплея приблизно на 13%, що вражає. Крім того, цей ефект може бути довгостроковим, що особливо актуально для дітей та підлітків.

Для максимально ефективної роботи AI Defocus Display потрібно, щоб технологію підтримував як інтерфейс пристрою, так і програми, що запускаються. З цієї причини в експерименті Huawei беруть активну участь компанії Amazon та Google. Тому можна припустити, що, як мінімум, YouTube і Kindle будуть підтримувати AI Defocus Display.

Про те, як на практиці працюватиме технологія, що розглядається, зараз можна лише ворожити. Нам залишається лише сподіватися, що це не останній винахід виробників гаджетів, спрямований на захист органів зору користувачів.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple офіційно припиняє продаж адаптера Lightning для дротових навушників

    Здається, Apple вирішила нарешті попрощатися зі своїм адаптером Lightning на 3,5 мм, який колись випустили…

    18.11.2024

    Telegram додав повноекранний режим для своїх мінідодатків

    Telegram оновив свої міні-додатки, додавши низку важливих функцій. Тепер вони підтримують повноекранний режим, іконки на…

    18.11.2024

    Новий AirTag буде оснащений чіпом від iPhone 15

    Компанія Apple готується випустити нові пошукові трекери AirTag, оскільки актуальна модель за 3,5 роки свого…

    17.11.2024

    Samsung знову насміхається з власників смартфонів Apple

    У цьому світі можна нескінченно дивитися на три речі... І всі вони пов'язані з Apple.…

    17.11.2024

    Google запускає приховані електронні адреси для захисту від реклами та спаму

    Користувачі Gmail незабаром отримають можливість створювати тимчасові адреси електронної пошти, що значно спростить захист їхньої…

    17.11.2024

    Компанія Apple повертається до ідеї випуску власного телевізора

    Колись, десь між 2009 і 2011 роками, ходили чутки, що Apple ось-ось випустить свій телевізор.…

    17.11.2024