Маршрутизатор, безумовно, найважливіша частина мережі Wi-Fi. Якщо ви думаєте про покупку нового пристрою, зверніть увагу на наявність у ньому важливих і корисних функцій.
Швидше за все, ваш маршрутизатор, вміє використовувати канали 2,4 ГГц та 5 ГГц. Але якщо купувати новий, краще вибрати модель із підтримкою Wi-Fi 6E.
Цей стандарт підтримує спектр 6 ГГц, забезпечуючи велику швидкість та стабільність з’єднання. Зі збільшенням кількості пристроїв, підключених до одного маршрутизатору, навантаження каналу стає досить серйозною проблемою.
Перехід на 6 ГГц може допомогти її вирішити. Однак переконайтеся, що зовнішній пристрій підтримує Wi-Fi 6/6E.
Ethernet може здатися застарілою технологією, враховуючи швидкість та стабільність з’єднання, які більшість маршрутизаторів Wi-Fi можуть забезпечити бездротовим режимом. Проте це, як і раніше, гарантія, стабільного і максимально швидкісного підключення до інтернету, а також мінімального пінгу.
Насамперед це стосується смарт-телевізорів, ТВ-приставок або ігрових консолей. Дротове з’єднання Ethernet завжди буде краще, гарантуючи відсутність падінь якості або буферизації при потоковій передачі 4K-контенту на телевізор. Якщо у вас є Xbox або PS5, дротове з’єднання зробить ігровий процес комфортнішим.
До речі, дротове з’єднання — єдиний спосіб доступу до маршрутизатора для усунення несправностей або доступу до Інтернету, якщо Wi-Fi з якихось причин перестане працювати.
WPA2, що з’явилася в 2004 році, зараз застарів. Він має багато вразливостей, особливо у громадських мережах. Його наступник, WPA3 (анонсований у 2018 році), більш правильний вибір.
WPA3 забезпечує краще шифрування між пристроєм і точкою доступу, навіть якщо ви знаходитесь у відкритій або публічній мережі Wi-Fi, забезпечуючи конфіденційність та безпеку в мережі.
Якщо в будинку є діти, настроювання батьківського контролю на роутері просто необхідні.
Батьківський контроль дозволяє блокувати або дозволяти доступ до сайтів та сервісів через маршрутизатор. Якщо потрібно обмежити доступ до певних ресурсів чи сервісів, це те, що треба.
Налаштування пріоритету для пристроїв дозволяють визначати, трафік якого пристрою в мережі буде оброблятися швидше.
Наприклад, під час завантаження мережі можна віддати пріоритет ігор або ТВ-трансляції.
Багато маршрутизаторів оснащені портами USB, які дозволяють підключати USB-накопичувачі та надавати спільний доступ до мережі. Це означає, що можна швидко запустити локальний NAS, не витрачаючи додаткових грошей та докладаючи менше зусиль.
Звичайно, ця функція не замінить NAS. Виділений мережевий пристрій зберігання даних буде швидшим і стабільнішим. Підтримка NAS на маршрутизаторах найкраще працює з невеликими дисками, які можна використовувати для обміну фільмами та музикою через мережу Wi-Fi.
Додаток для налаштування маршрутизатора може здатися не такою вже важливою функцією, але враховуючи, що веб-інтерфейси більшості маршрутизаторів не дуже доброзичливі, він може бути корисним для швидкої зміни налаштувань.
Більшість маршрутизаторів, особливо дешевих, постачаються з веб-інтерфейсами, доступ до яких здійснюється шляхом введення зарезервованої IP-адреси, наприклад, 192.168.0.1. Вони чудово працюють, але їх використання на екранах смартфонів може бути скрутним.
Можна не звертати уваги на цю невелику незручність, але для більшості людей мобільний додаток значно спрощує керування налаштуваннями маршрутизатора.
Цей набір функцій пристрою дасть найбільш збалансований за вартістю і функціоналу варіант маршрутизатора.
Майбутні смартфони OnePlus Ace 5 і Ace 5 Pro з'явилися в базі даних китайського сертифікаційного…
На сайті iTechua.com було представлено рейтинг десяти найкращих бюджетних смартфонів 2024 року, що потрапляють до…
Портал iPhoneSoft, відомий своїми точними інсайдами щодо майбутніх оновлень для гаджетів Apple, поділився інформацією про…
OpenAI відстає від плану щодо розробки нової версії свого флагманського штучного інтелекту GPT-5, який наразі…
Компанія Microsoft може дозволити стороннім виробникам створювати пристрої під брендом Xbox, включно з використанням власної…
Месенджер WhatsApp заявив про юридичну перемогу над розробником шпигунського програмного забезпечення Pegasus в особі ізраїльської…