Статті

Як крадіжка особистих даних може загрожувати вам і що з цим робити

Share
Час читання: 2 хв.

Термін «доксінг» відноситься до використання або публікації особистих даних без згоди особи. Його можна перекласти як «злив документів». У цій статті ми розглянемо, чим загрожує доксінг і як можна захиститися від нього.

Сьогодні «доксінг» часто використовують для опису не лише незаконного збору даних, але й різних видів шахрайства, де зловмисники використовують зламані акаунти та зібрану персональну інформацію, часто за допомогою соціальної інженерії. Це може призвести до шантажу, цькування і вимагання, а також до використання отриманих даних у кримінальних схемах.

Для доксерів будь-яка інформація про особу може бути цінною, включаючи особисті документи, банківські реквізити, деталі приватного життя і так далі. Вони можуть використовувати ці дані для отримання кредиту на ім’я іншої людини або вимагати викуп у постраждалого, погрожуючи йому зіпсованою репутацією або іншими серйозними наслідками. Шкода може варіюватися від матеріальних втрат до загроз для життя і безпеки.

Як захиститися

Щоб уникнути ставання жертвою доксінгу, важливо правильно захищати свої особисті дані і документи. Якщо ви помітили пропажу, наприклад, паспорта, негайно зверніться до поліції. Якщо ваш обліковий запис був зламаний, повідомте про це службу підтримки відповідної платформи. Якщо виявилось, що на ваше ім’я вже оформлено кредит, слід:

  1. Подати заяву до кредитної організації і поліції.
  2. Роз’яснити ситуацію і намагатися вирішити проблему мирним шляхом.
  3. Звернутися до суду для скасування фінансових зобов’язань.

Щоб уникнути таких ситуацій, потрібно уважно ставитися до захисту своїх особистих даних і документів як в цифровій, так і в фізичній формі. Зберігайте важливі документи в безпечному місці, наприклад, у сейфі, і не публікуйте їх в Інтернеті. Використовуйте багаторівневу аутентифікацію та складні паролі для онлайн-акаунтів.

Не довіряйте невідомим особам під час телефонних дзвінків і не надавайте їм персональні дані. Уникайте переходів за невідомими посиланнями в Інтернеті.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Продажі S.T.A.L.K.E.R. 2 перевищили 1 мільйон копій усього за 48 годин

    Розробники S.T.A.L.K.E.R. 2, що представляють українську студію GSC Game World, з радістю повідомили про перевищення…

    22.11.2024

    Opera GX випустила велике оновлення спеціально для геймерів

    Opera GX, веб-браузер, розроблений з урахуванням інтересів геймерів, представив масштабне оновлення, яке привнесло безліч нововведень.…

    22.11.2024

    Apple створює нову версію Siri, яка може скласти конкуренцію ChatGPT

    Компанія Apple працює над більш розумною версією Siri, яку співробітники стали називати "LLM Siri", повідомляє…

    22.11.2024

    Експерт з кібербезпеки попереджає про шахрайські посилання в Telegram

    У популярному месенджері Telegram зловмисники стали використовувати нову схему шахрайства, поширюючи фішингові посилання в групових…

    22.11.2024

    Названо ще одну важливу функцію iOS 19

    Про це розповів Марк Гурман з Bloomberg. За словами журналіста, компанія вже розробляє поліпшену версію…

    22.11.2024

    WhatsApp безкоштовно впровадить функцію Telegram Premium

    Команда WhatsApp оголосила про швидку появу в месенджері нової функції, яка буде особливо корисна противникам…

    22.11.2024