Час читання: < 1 хв.
На офіційному сайті підтримки Apple з’явилася інструкція щодо захисту акаунтів користувачів від шахраїв. Американська компанія докладно описала всі види психологічних атак, включаючи фішингові схеми та хибні дзвінки.
Основне правило звучить стандартно: не спілкуватися з підозрілими особами, не довіряти незнайомим сайтам і не передавати особисті дані, такі як паролі або коди безпеки. Серед порад Apple варто виділити кілька основних:
Реклама
- Використовуйте двофакторну автентифікацію, зберігайте свою контактну інформацію у надійному місці, регулярно оновлюйте її та нікому не повідомляйте. Служба підтримки Apple ніколи не просить цієї інформації.
- Завантажуйте програмне забезпечення лише з надійних джерел.
- Не переходьте за підозрілими посиланнями та не відповідайте на підозрілі дзвінки та повідомлення.
- Якщо отримано підозрілий дзвінок через FaceTime, надішліть знімок екрана з інформацією про дзвінок на адресу [email protected]. Так само слід робити з SMS-повідомленнями, нібито від Apple.
- Повідомляйте про спам на сайті iCloud.com, me.com або mac.com, проставляючи відповідну позначку. Щоб повідомити про небажане або підозріле повідомлення у додатку «Повідомлення», натисніть під ним кнопку «Повідомити про спам».
Apple також склала окремий список, який допоможе визначити шахрайські електронні листи та повідомлення:
- Адреса електронної пошти або телефон відправника не відповідає назві компанії.
- Адреса електронної пошти або телефон, який відправник використовував для зв’язку з користувачем, відрізняється від того, що було надано цією компанією раніше.
- Посилання у повідомленні виглядає правдоподібно, але URL-адреса не відповідає веб-сайту компанії.
- Повідомлення значно відрізняється від попередніх повідомлень, які ви отримували від тієї чи іншої компанії.
- У повідомленні є прохання вказати особисту інформацію.
- Повідомлення було отримано без попереднього запиту з вашого боку та містить вкладення.
Реклама