10 правил створення пароля, який неможливо зламати

Час читання: 2 хв.
10 правил створення пароля, який неможливо зламати

У наш цифровий вік хакерство стало серйозною загрозою. Щотижня крадуть 100 мільйонів паролів, і ці крадіжки також можуть дорого коштувати жертвам.

Реклама

Ось кілька професійних порад щодо створення надійного пароля.

1. Не використовуйте послідовні цифри або букви

Хакерські програми дуже добре вміють підбирати паролі, що складаються з послідовних цифр або букв. Навіть у ситуації, коли хтось бачить, як ви вводите пароль, дуже легко зрозуміти, що ваш номер є безперервним.

2. Зробіть свій пароль довшим

Довжина пароля повинна становити не менше 12 символів. Чим довше пароль, тим більше символів хакер повинен вгадати.Чим більше комбінацій доступно для злому програмного забезпечення, тим більше часу буде потрібно на злом. Отже, почніть використовувати довший пароль вже сьогодні.

3. Не використовуйте той самий пароль на різних веб-сайтах

Використання одного пароля для кількох облікових записів полегшує хакерам доступ до всіх ваших облікових записів користувачів, якщо один з них зламано. Хакери можуть дізнатися про платформи, на які ви підписалися, за допомогою процесу, відомого як надсилання облікових даних. Надсилання облікових даних — це тип кібератаки, під час якої хакери автоматично запускають викрадені облікові дані через кілька веб-сайтів, щоб знайти збіги та ввійти в облікові записи користувачів.

4. Регулярно змінюйте паролі

Більшість експертів з безпеки рекомендують змінювати паролі кожні три місяці. Тим не менш, немає чіткого ідеалістичного показника того, як часто вам слід змінювати паролі. Вам слід частіше змінювати паролі платформ, якими ви користуєтеся разом з членами команди.

5. Застосуйте шифрування пароля

Шифрування пароля — це процес перетворення читабельного тексту в формат, який неможливо прочитати. Якщо ввімкнути шифрування паролів для ваших облікових записів, ваші паролі будуть зашифровані та замінені випадковими символами. Це означає, що якщо комусь коли-небудь вдасться отримати ваші паролі, вони не зможуть ними скористатися, попередньо не розшифрувавши їх.

Зараз читають  Як часто потрібно заряджати старі смартфони: не забувайте, інакше вони можуть вийти з ладу

6. Не записуйте свої паролі

Написання ваших паролів у друкованому записнику збільшує ризик втрати облікових записів користувачів через хакерство. Якщо хтось інший потрапить у вашу фізичну папку, він матиме доступ до всіх ваших облікових записів в Інтернеті.

7. Використовуйте багатофакторну автентифікацію

Багатофакторна автентифікація – це додатковий рівень безпеки, який можна додати до свого облікового запису. Щоб увійти, вам потрібно надати більше однієї інформації. Це може бути код, надісланий на ваш телефон, або біометричне сканування, наприклад відбиток пальця.

8. Додайте трохи складності

Найнадійніші паролі містять суміш великих і малих літер, цифр і символів. Таке розташування ускладнює їх зламати.

9. Не створюйте особисті паролі

У вас може виникнути спокуса використовувати своє ім’я чи день народження як пароль, але це погана ідея. Особиста інформація створює слабкі паролі, оскільки їх легко вгадати або знайти в Інтернеті.

10. Уникайте використання громадського Wi-Fi для доступу до конфіденційних облікових записів

Використання загальнодоступного Wi-Fi може бути ризикованим, оскільки неможливо бути впевненим у безпеці мережі. Хакери, які використовують ту ж загальнодоступну мережу Wi-Fi, що й ви, потенційно можуть виявити ваші паролі та отримати доступ до ваших облікових записів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛОbibliotech.com.ua

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.