Ось чому Windows XP небезпечно використовувати у 2024 році

Час читання: 2 хв.
Ось чому Windows XP небезпечно використовувати у 2024 році

Використання застарілих операційних систем, таких як Windows XP, може становити значний ризик безпеки користувачів при доступі в Інтернет без будь-якого програмного забезпечення безпеки. Нещодавнє відео на YouTube продемонструвало це при підключенні незахищеного комп’ютера з Windows XP до мережі, що призвело до встановлення кількох шкідливих програм.

РЕКЛАМА

Щоб довести, наскільки небезпечним може бути використання старих операційних систем без антивірусу, ютубер Ерік Паркер провів експеримент. Він встановив віртуальну машину з Windows XP та незахищеним підключенням до Інтернету. Протягом кількох хвилин система була атакована, і пристрій автоматично було встановлено кілька вірусів та інших типів шкідливих програм.

Один із вірусів створив новий обліковий запис користувача з ім’ям “admin”, який, мабуть, використовувався для розміщення на комп’ютері файлового сервера FTP. Інший вірус “conhoz.exe” видавав себе за службу Windows з ім’ям “conhost.exe” і був підключений до кількох доменів інших виробників. Інший шкідливий файл видавав себе за Google і був позначений як “www.google.com”. Атаки не припинялися, і на комп’ютер із підвищеними привілеями продовжували встановлюватись нові віруси. Паркер витратив деякий час на вивчення шкідливого ПЗ, що автоматично встановлюється, і виявив, що це тип шкідливого ПЗ, здатний до самовідтворення. Потім він встановив застарілу версію Malwarebytes і провів сканування, яке виявило щонайменше вісім вірусів, класифікованих як трояни, бекдори, засоби зміни DNS та рекламне програмне забезпечення.

Windows XP була випущена в 2001 році і стала однією з найпопулярніших операційних систем настільних комп’ютерів. Однак Microsoft припинила надавати основну підтримку XP у 2009 році. Це означає, що XP більше не отримує оновлень безпеки, що робить його надзвичайно небезпечним для використання у мережі.

Людям, у яких все ще є старі комп’ютери з Windows XP, слід розглянути можливість оновлення до новішої версії Windows, такої як Windows 10 або 11, якщо вона підтримується.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.