Хтось зламав камеру вашого ноутбука і спостерігає за вами. “Камфектинг, або злом веб-камери, є поширеною формою хакерства. Якщо ви підозрюєте, що вашу камеру зламали, продовжуйте читати цю статтю.
Все, що потрібно зробити хакеру, щоб заволодіти вашою веб-камерою, – це проникнути на ваш ноутбук зі шкідливим програмним забезпеченням для дистанційного керування. Це дає йому доступ до ваших особистих файлів, повідомлень та історії веб-перегляду.
Однак, ви можете знайти попереджувальні знаки і підвищити безпеку камери вашого комп’ютера за допомогою наступних дій.
1. Перевірте, чи увімкнено індикатор камери
Якщо індикатор веб-камери горить або працює ненормально (світлодіод блимає), навіть якщо веб-камера не ввімкнена, щось не так. Можливо, це просто інша програма або розширення браузера, що працює у фоновому режимі і використовує веб-камеру. Перевірте ще раз.
2. Перевірте розширення браузера
Перезавантажте комп’ютер і запустіть браузер. Якщо індикатор веб-камери світиться, коли ви відкриваєте браузер, швидше за все, проблема в розширенні браузера. Але з яким розширенням? Вимкніть розширення по черзі, щоб визначити причину і відновити контроль.
3. Перевірте наявність відомих і невідомих додатків
Іншою причиною миготіння лампочки може бути програма. Запустіть програму і перевірте, чи горить індикатор веб-камери. Якщо вона горить, бінго, якщо ні, продовжуйте відкривати програми одну за одною, поки не знайдете ту, яку ви таємно використовуєте.
Цей процес може зайняти деякий час, оскільки на вашому комп’ютері може бути багато веб-камер.
4. Перевірте, чи запущено процес веб-камери
Відкрийте диспетчер завдань і знайдіть усі запущені програми на вкладці “Процеси”. Перевірте, чи присутня утиліта веб-камери. Якщо ви її знайдете, не панікуйте. Можливо, вона просто налаштована за замовчуванням на запуск після перезавантаження пристрою. Ви можете перевірити, перезавантаживши комп’ютер і подивившись, чи запускається утиліта веб-камери автоматично.
5. Спробуйте запустити веб-камеру
Закрийте всі програми та увімкніть веб-камеру. Якщо ви отримаєте повідомлення про помилку, що камера вже використовується, можливо, камера на вашому ноутбуці несправна або програма працює у фоновому режимі.
6. Шукайте аудіо- та відеозаписи
Якщо ваша веб-камера була зламана, ви можете знайти аудіо- або відеозаписи, які ви не пам’ятаєте. Перейдіть до папки, де веб-камера зберігає такі файли. Також перевірте налаштування веб-камери ще раз, щоб переконатися, що папку не було змінено без вашого відома. Однак не покладайтеся лише на цей метод. Деякі хакери транслюють все, що бачать через веб-камеру, на власні пристрої.
7. Запустіть перевірку на шкідливе програмне забезпечення
Якщо ви помітили, що незнайоме програмне забезпечення таємно використовує вашу камеру, негайно проскануйте комп’ютерну систему на наявність шкідливого програмного забезпечення. Якщо таке знайдено, перемістіть файл у карантин. Якщо проблема не зникає, і ви підозрюєте, що камеру було зламано, зверніться до технічного фахівця.
Китайська компанія Oppo на завтра готує презентацію своїх флагманських моделей Find X8 та X8 Pro.…
У магазині програм Google Play викладено 200 шкідливих програм. Користувачі завантажили їх майже 8 млн.…
Постачальники Apple почнуть масове виробництво iPhone SE четвертого покоління в грудні цього року, повідомив сьогодні…
Авіакомпанія Qatar Airways та SpaceX запустили супутниковий інтернет Starlink для пасажирів літака. Першим рейсом з…
Компанія Apple оснастила iPad mini 7 новою системою відновлення програмного забезпечення у разі збою. Що…
Компанія Apple різко скоротила виробництво гарнітури Vision Pro та планує повністю припинити випуск поточної версії…