Фахівці з кібербезпеки розповіли, як українцям виявити у телефоні додаток з рф

Час читання: < 1 хв.

Небезпечні додатки означають, що персональні дані українських користувачів передаються до Російської Федерації.

Реклама

Експерти попереджають, що додатки на мобільних телефонах українців є небезпечними, оскільки вони створені або належать російським компаніям.

Шкідливе програмне забезпечення запитує дозвіл на доступ до даних про місцезнаходження мобільних телефонів українців.

Хакери також можуть отримати доступ до GPS, Wi-Fi, текстових повідомлень і дзвінків, даних про найближчі мережі, налаштувань звуку та особистих контактів.

Крім того, шкідливе програмне забезпечення може мати дозвіл на активацію камери та мікрофону мобільного телефону без участі користувача.

Потім дані з телефону передаються на віддалений сервер у РФ.

Таким чином, щоб захистити вашу особисту інформацію, перевірте диспетчер дозволів у програмі «Параметри» вашого телефону та відкликайте дозволи для всіх програм, яким ви не довіряєте.

Зараз читають  Чому швидкість інтернету невпинно зростає

Тим не менш, уникайте завантаження програм на телефон зі сторонніх сайтів.

Російські програми, які потрібно видалити з телефону:

Платні програми – Електронік, Поліглот – Англійські слова, Strelok Pro, GPS Tracker, Offline Maps, My Dictionary Pro, Поліглот 32 – Англійська мова, Money Pro: Індивідуальні гроші AR, Handwritten Text;

Безкоштовні ігри на телефон – Fun Offline Games – Ні WiFi, Durak, Brain Games: Puzzle for adults, Gun Crusher: Smashing games, Jelly Run 2048;
платні ігри: Doodle God, Peace, Death!;

Безкоштовні програми на телефоні, такі як Lensa AI: Avatar, Photo Editor.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛОPOLITEKA

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.