Статті

Фахівці дали інструкцію, що робити у разі крадіжки телефону

Share
Час читання: 2 хв.

Якщо ваш телефон вкрали, злодії зітруть ваш телефон, щоб продати його якомога швидше, тому ваші дані не будуть використані. Однак існує ймовірність того, що злодії спробують зламати ваш обліковий запис, щоб заробити більше грошей. Нижче ми пояснюємо, що потрібно робити до і після крадіжки мобільного телефону, а також даємо кілька порад про те, як підвищити безпеку вашого мобільного телефону.

Поліція або ваш оператор зв’язку запитає код IMEI вашого мобільного телефону, коли ви повідомите про його викрадення; IMEI – це унікальний номер на вашому мобільному телефоні, який поліція може використовувати, щоб з’ясувати, де він був проданий. Завжди зберігайте цей код у безпечному місці.

Щоб дізнатися номер IMEI на Android, наберіть у додатку для набору номера: *#06#.

Щоб знайти свій номер IMEI на iPhone, перейдіть в меню “Налаштування” – “Загальні відомості” та прокрутіть вниз.

Цей код зазвичай пишуть на упаковці смартфона.

Далі, якщо ви ще не налаштували службу “Знайти мій телефон” на своєму смартфоні, вам потрібно зробити це якнайшвидше. Це дозволить дистанційно контролювати свій телефон і не допустити попадання особистих даних у чужі руки.

Що потрібно зробити насамперед, коли ваш телефон вкрали

Як тільки ви зрозумієте, що телефон зник, виконайте такі дії, щоб запобігти потраплянню персональних даних у чужі руки.

Скористайтеся відповідною службою “Знайти мій телефон”, про яку ми писали вище, щоб знайти свій телефон та контролювати його.

Повідомте про викрадення телефону в поліцію. Зверніться до місцевого поліцейського відділку особисто або наберіть номер 102. Якщо ви знайшли свій телефон за допомогою програми “Знайти телефон”, не намагайтеся повернути його самостійно, оскільки це загрожує вашою безпекою. Натомість передайте інформацію поліції.

Повідомте свого оператора. Скасуйте SIM-картку, щоб ніхто не міг використовувати мобільний телефон для здійснення дзвінків, надсилання текстових повідомлень або виходу в Інтернет.

Захистіть свої банківські рахунки. Якщо ви користуєтесь мобільним банкінгом, повідомте своєму банку, що телефон зник. Він може призупинити роботу мобільного банкінгу та порадити вам змінити паролі. Не забувайте про банківські картки, які ви зберегли для мобільних платежів.

Змініть важливі паролі – змініть принаймні паролі для своїх листів та облікових записів Apple, Google або Samsung. Ви можете використовувати менеджер паролів, такий як LastPass або Dashlane, щоб не забути всі новостворені паролі.

Видаліть телефон як надійний пристрій – це потрібно буде зробити, якщо на ньому раніше було включено двофакторну автентифікацію.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Експерт пояснив, які батареї краще тримають заряд у мороз

    Літій-іонні (Li-Ion) акумулятори сучасних смартфонів демонструють істотне зниження ємності (до 50%) за негативних температур. Однак,…

    22.11.2024

    OpenAI планує розробити браузер і пошуковик як альтернативу Google

    Відносно молода компанія OpenAI може спробувати кинути виклик Google у тому сегменті ринку, де остання…

    22.11.2024

    Розкрито дизайн флагмана Samsung Galaxy S25 Ultra

    Згідно з даними інсайдерів, пристрій отримає оновлений зовнішній вигляд з округленими кутами, що відрізняє його…

    22.11.2024

    PlayStation 5 Pro не виправдав очікувань, проте Sony розкрила плани щодо PlayStation 6

    Після недавнього випуску PlayStation 5 Pro вже з'явилися припущення про наступну велику консоль Sony -…

    21.11.2024

    Чому повна розрядка-зарядка смартфонів шкідлива

    Знаєте, з сучасними смартфонами постійна повна розрядка – це не просто зайве, а навіть шкідливо.…

    21.11.2024

    S.T.A.L.K.E.R. 2 на максимальних налаштуваннях графіки не витягує жодна наявна відеокарта

    Графічні прискорювачі розвиваються семимильними темпами, проте продуктивності навіть найпотужніших GPU не вистачає для забезпечення плавного…

    21.11.2024