Статті

Кількість ядер у процесорі смартфона – наскільки це важливо

Share

Ядра процесора хоч і впливають на продуктивність смартфона, але більше значення має не їх кількість, а їх характеристики. Розкажемо, наскільки важливою є кількість ядер у процесорі смартфона, і на що важливо звернути увагу при виборі телефону.

Що таке ядра процесора телефону та якими вони бувають?

Процесор смартфона є цілим набором технологій, кожна з яких виконує своє завдання. Для максимально ефективної та продуктивної роботи телефону процесор складається з кількох ядер – своєрідних блоків, які відповідають за його обчислювальні можливості. Ядра смартфона діляться на кілька видів залежно від завдань, які виконують:

  • Надпотужні (супервисокопродуктивні ядра) — використовуються в основному у флагманських процесорах і мають найвищі характеристики. До них входять ядра серії Cortex-X (X1, X2, X3, X4).
  • Високопродуктивні — потужні ядра, які вступають у роботу під час запуску мобільних ігор та важких програм (наприклад, для обробки фото, відео), а також інших спеціалізованих програм. До них відносяться ядра серії Cortex-A7 (наприклад, Cortex-A715, Cortex-A710, Cortex-A72 та інші).
  • Енергоефективні – ядра, необхідні для повсякденних завдань, що не потребують багато ресурсів (наприклад, месенджери, браузери тощо). Їхніми відмінними рисами є знижена потужність, але при цьому і низьке енергоспоживання. До таких ядр відноситься серія Cortex-A5 (наприклад, Cortex-A510, Cortex-A53 та інші).

Таким чином, кожен тип ядра починає роботу при запуску певних додатків: надпотужні та високопродуктивні потрібні, якщо програма вимоглива, а енергоефективні заощаджують заряд і «обслуговують» простіші додатки.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Кожен із типів ядер має певну частоту, що вимірюється в ГГц. Простими словами, її можна назвати швидкістю роботи ядра — що вища частота, то швидше працюватиме ядро. Приблизний розподіл потужності за типами ядер має такий вигляд:

  • Надпотужні ядра – 3 ГГц та вище.
  • Високопродуктивні ядра — від 3 (дорожчі смартфони) до 2 ГГц (більш бюджетні моделі).
  • Енергоефективні – близько 2 ГГц у дорожчих смартфонах, 1,5 ГГц та нижче на бюджетниках.

Дізнатися частоту ядра можна як із технічних характеристик на сайті виробника або сторонніх ресурсах, так і приблизно зрозуміти з назви – чим вище число, вказане після назви серії ядра, тим більша його частота.

Чи важлива кількість ядер у процесорі смартфона?

Більшість сучасних смартфонів оснащується восьмиядерними процесорами – зустріти таку характеристику можна як на флагманах, так і бюджетних пристроях. Зрозуміло, що однакову потужність моделі з різних цінових сегментів мати не можуть. Звідси й виходить, що кількість ядер далеко не найголовніший показник потужності процесора. Замість нього звертати увагу слід співвідношення типів ядер, і навіть їх частоту.

Найчастіше процесори смартфонів оснащені лише двома типами ядер – високопродуктивні та енергоефективні. Залежно кількості ядер кожного типу процесор буде або більш, або менш потужним. Так, процесор, де 2 ядра високопродуктивні, а 6 — енергоефективні, виявиться гіршим, ніж процесор з 4 високопродуктивними та 4 енергоефективними ядрами. При цьому максимально потужними виявляються флагмани, тому що в них додатково встановлюють надпотужні ядра.

Як приклади процесорів різних цінових сегментів розглянемо такі:

  • Бюджетний ціновий сегмент: процесор MediaTek Helio G95 складається з 2 ядер Cortex-A76 на 2050 МГц (високопродуктивні) та 6 ядер Cortex-A55 на 2000 МГц (енергоефективні).
  • Середній ціновий сегмент: процесор Snapdragon 8 Gen 1 має 1 ядро ​​Cortex-X2 на 3000 МГц (надпотужне), 3 ядра Cortex-A710 на 2500 МГц (високопродуктивні) та 4 ядра Cortex-A510 на 1800 МГц.
  • Флагманські моделі: процесор Snapdragon 8 Gen 3 складається з 1 ядра Cortex-X4 на 3300 МГц (надпотужний), 3 ядер Cortex-A720 на 3150 МГц і 2 ядер Cortex-A720 на 2960 МГц (високопродуктивні), а також на 2270 МГц (енергоефективні).

Висновки

Таким чином, частота ядер та їх співвідношення є важливішим показником, ніж їх кількість. Чим вища частота, а також кількість високопродуктивних і надпотужних ядер, тим швидше та ефективно будуть виконуватися навіть вимогливі завдання на смартфоні.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    В мережу потрапили шпалери та кольори Google Pixel 9

    Телефони Google Pixel завжди мали чудові шпалери. Перші кілька поколінь дивували нас живими шпалерами, розробленими…

    18.05.2024

    Компанія Apple змінила систему охолодження на новому iPad Pro

    Канал Phone Repair Guru опублікував відео розбирання 13-дюймового планшета iPad Pro, заснованого на новітній SoC…

    18.05.2024

    Samsung Galaxy Z Fold 6 вже протестували в Geekbench

    Майбутній флагманський смартфон Samsung Galaxy Z Fold 6 засвітився у базі синтетичних тестів Geekbench 6…

    18.05.2024

    Apple випустить найтонший в історії iPhone замість моделі Plus

    Компанія Apple готується представити найтонший iPhone. Імовірно, модель називатиметься iPhone 17 Slim і може вийти…

    18.05.2024

    Samsung змінить конструкцію дисплея майбутнього Z Flip 7 і зробить його жорсткішим

    У липні Samsung представить на своєму заході в Парижі нове покоління складних смартфонів - Galaxy…

    18.05.2024

    Роздільна здатність екрану телефону: на що впливає і яке вибрати

    Роздільна здатність екрана — один із головних параметрів, які відповідають за якість зображення. Розкажемо, екрани…

    18.05.2024