10 способів захистити свій смартфон від стеження

Час читання: 2 хв.

Сьогодні мобільні телефони та будь-які інші інтелектуальні пристрої є невід’ємною частиною вашого життя. З їх допомогою ви спілкуєтеся, працюєте, робите покупки, отримуєте доступ до своїх банківських рахунків та багато іншого. Проте з урахуванням того, що кіберзлочинці стають дедалі витонченішими і використовують дедалі досконаліші методи, дуже важливо знати, як захистити свої дані. Варто зазначити, що хакери можуть відстежувати користувачів за допомогою різних методів, включаючи Bluetooth, Wi-Fi та GPS.

Реклама

Зрештою, це може призвести до серйозних наслідків, таких як крадіжка особистої інформації, шахрайство або навіть переслідування. Якщо ви хочете підвищити рівень конфіденційності, але в першу чергу безпеку своїх даних, важливо вжити заходів для того, щоб ваш мобільний телефон не можна було відстежити. Для цього ми пропонуємо вам 10 порад, які слід взяти на озброєння, щоб не стати черговою жертвою кіберзлочинців.

Як захистити свій мобільний телефон від стеження

  1. Вимкнення телефону. Повне вимкнення пристрою є найбільш ефективним способом запобігання стеженню. Коли пристрій вимкнено, він не передає жодних сигналів і не дозволяє програмам працювати у фоновому режимі, але при цьому слід пам’ятати, що ви не зможете його використовувати. Хоча це найжорсткіший варіант, він підходить для ситуацій, коли потрібна повна конфіденційність.
  2. Увімкнути режим літака. Ця функція корисна, коли потрібно мінімізувати зв’язок телефону із зовнішнім світом. Вона відключає такі функції, як дзвінки, повідомлення та підключення до інтернету, що ускладнює активне відстеження цими каналами. Однак ви зможете отримати доступ до камери або навіть використовувати автономні програми.
  3. Вимкнути GPS. Установки розташування дозволяють програмам і службам відстежувати координати в режимі реального часу за допомогою GPS. Відключивши цю функцію, можна запобігти стеженню з боку шкідливих програм і тим самим захистити свою конфіденційність.
  4. Використовуйте VPN. VPN шифрує весь трафік даних між вашим мобільним пристроєм і сервером, приховуючи вашу реальну IP-адресу і захищаючи вашу особистість в інтернеті. Це необхідно для того, щоб служби або хакери не могли відстежувати ваше місцезнаходження та активність.
  5. Використовуйте безпечну пошукову систему. Безпечні програми пошуку в Інтернеті, такі як DuckDuckGo, не зберігають і не відстежують вашу історію. Це означає, що ваші запити не використовуються для персоналізації реклами та не записуються для подальшого аналізу.
  6. Перевірте роздільну здатність програм. Багато програм вимагають дозволів, які можуть бути надмірними, тому рекомендується переглядати та контролювати дозволи, що надаються кожній програмі, встановленій на пристрої. Скасуйте ті, які не є необхідними для роботи програми.
  7. Оновлення системи до останньої версії. Оновлення операційної системи необхідне захисту мобільного пристрою від відомих уразливостей. Оновлення часто включають виправлення, що усувають помилки та дірки в системі безпеки.
  8. Встановлюйте надійні програми. Завантаження програм лише з надійних джерел, таких як офіційні магазини, знижує ризик встановлення шкідливих програм.
  9. Заблокуйте персоналізацію реклами. У налаштуваннях пристрою можна вимкнути відстеження та персоналізацію реклами. Це не дозволить компаніям збирати дані про вашу поведінку в інтернеті та обмежить обсяг особистої інформації, яка використовується для цільової реклами.
  10. Не використовуйте громадський Wi-Fi. Громадські бездротові мережі часто менш безпечні і можуть використовувати хакери для перехоплення персональних даних. По можливості уникайте підключення до таких мереж, які не є безпечними, та використовуйте натомість мобільний інтернет.

Щоб підвищити рівень конфіденційності та захистити свій мобільний телефон від стеження, важливо дотримуватися наведених вище порад. Це дозволить зберегти ваші персональні дані у безпеці та запобігти їх потраплянню в чужі руки.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.