Топ-3 характеристики, які варто врахувати при покупці монітора для відеоігор

Час читання: 2 хв.

Потужному ігровому комп’ютеру потрібен відповідний монітор – такий, щоб картинка була максимально деталізованою, плавною і чіткою. Розбираємо три характеристики, на які важливо дивитися під час вибору девайса.

Реклама

1. Розмір діагоналі

Популярні моделі моніторів мають діагональ 27, 34 і 49 дюймів. Є й пристрої розміром 57 дюймів.

На вибір монітора можуть впливати багато факторів. Виділили найбільш важливі:

  • Рівень занурення в гру. Що більший монітор, то сильніше залучення в процес.
  • Режим багатозадачності. На великих моніторах зручно розташувати комп’ютерні вікна в ряд, щоб працювати в декількох додатках одночасно. Наприклад, на одній половині екрана можна запустити гру, а на іншій – відкрити чат.

2. Роздільна здатність

Цей показник позначає кількість пікселів на екрані. Що їх більше, то чіткішим буде зображення. Багато що залежить і від розмірів самого монітора. Якщо порівняти два екрани на 24 і 27 дюймів з однаковою роздільною здатністю 1 920 × 1 080 пікселів, то картинка на меншому екрані буде деталізованішою.

Зараз читають  Експерти розповіли чому Wi-Fi роутер потрібно періодично оновлювати

Усе через більшу щільність пікселів на дюйм (PPI – pixel per inch): що вона вища, то більше елементів відображається, а отже, картинка чіткіша.

3. Тип матриці

Матриця – основний елемент екрана, на який виводиться інформація з комп’ютера. Є чотири типи:

  • VA-матриці (SVA, MVA, AMVA) – забезпечують високу якість зображення і глибокий чорний колір.
  • IPS-матриці (IPS, AHVA, PLS) – широкі кути огляду і відмінна передача кольору.
  • TN-матриці – швидкий відгук, висока частота оновлення, але вузькі кути огляду та обмежене перенесення кольорів порівняно з VA та IPS-матрицями.
  • OLED-матриці – висока передача кольору і контрастність, насичені чорні кольори і найшвидший час відгуку. OLED-матриці іноді можуть вигорати, тому виробники оснащують монітори додатковими технологіями захисту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.