Вода і телефон – речі не сумісні, якщо, звичайно, ви не володар моделі з вологостійким корпусом. Попадання води в телефон може спричинити проблеми, які в гіршому варіанті можуть привести до серйозних поломок. Втім, всього цього можна уникнути, якщо відразу надати телефону «швидку допомогу». Отже, що робити, якщо телефон впав у воду.
Вийміть батарею з телефону
Перше, що потрібно зробити після того, як телефон потрапив в воду або глибокий сніг – витягнути батарею. Робити це треба швидко, тому не треба чекати поки телефон відреагує на кнопку «вимкнути». Треба просто зняти задню кришку і витягнути акумулятор. Якщо його не вийняти, то може статися замикання і вийде з ладу електроніка. Тоді можна буде відразу віднести на смітник, тому як ремонт обійдеться дорожче вартості нового телефону.
Розібрати, промити і висушити телефон
Потрібно максимально розібрати телефон. Тут все залежить від того яка у вас модель і наскільки ви розбираєтесь в конструкції апарату. У будь-якому випадку пам’ятайте, що вологу треба видалити максимально зі всіх поверхонь і частин телефону. Правда, не перестарайтеся. Розібрати це одна справа, а зібрати інше. Розбирайте так, щоб потім змогли самостійно зібрати.
Важливо пам’ятати, що головну проблему представляє не стільки вода, скільки солі, які можуть залишитися на деталях після того, як вода висохне. Залишки солі можуть викликати корозію металевих частин телефону. Тому після того як ви витягнете батарею і розберете телефон, його слід промити в дистильованої воді. Якщо дистильованої під рукою немає, то можна і холодної кип’яченої. Це дозволить прибрати вологу, в якій є сіль. Після цього деталі варто промити телефон спиртом. Тільки спиртом, а не горілкою, одеколоном або, не дай бог, ацетоном.
Витерти насухо
Тільки після такої подвійної промивання витираємо деталі. Суха тканина, серветка, вата – підійде все. Для прискореного сушіння хороший фен. Тут важливо не перестаратися – занадто гаряче повітря може розплавити тонку електроніку. Менш кардинальний варіант – використовувати пилосос з вузькою насадкою. Кожний отвір в телефоні треба продути хвилин п’ять.
Після просушування можна покласти деталі в ємність з рисом. Не смійтеся, це дійсно працює – рис добре вбирає вологу.
Всі вище перераховані процедури стосуються тих випадків, коли апарат потрапив під воду або в сніг. А що робити, якщо телефон потрапив в стакан з пивом? У цьому випадку після розбирання пристрою і перед його просушуванням, клавіатуру варто промити теплим мильним розчином, а плату протерти напівсухий ваткою, змоченою в цьому розчині. В іншому випадку після складання клавіші будуть залипати, якщо запрацюють взагалі.
Зібрати і включити
Після того як все висохне, зберіть телефон і включіть його. Якщо все зробили правильно і вчасно, то апарат має запрацювати. В іншому випадку слід звернутися в сервісний центр.