Статті

Ще одна категорія працівників може втратити роботу через роботів

Share
Час читання: 2 хв.

У недалекому майбутньому, коли автоматизація охопить майже всі сфери життя, роботи-кухарі перестануть здаватися науковою фантастикою. Ці автономні пристрої, які можуть нарізати, смажити, тушкувати і випікати їжу без участі людини, зроблять революцію на кухні.

Переваги роботів-кухарів очевидні: цілодобова робота, відсутність ризику травмування (опіків та порізів), ідеальна гігієна, незмінний смак та якість їжі. Оскільки роботи можуть працювати цілодобово без перерви, ресторани і кафе можуть обслуговувати більше клієнтів. Роботи можуть замінити кількох кухарів, що призведе до економії витрат на персонал.

З точки зору стандартизації, також важко стверджувати, що роботи завжди готують їжу однаково, гарантуючи таким чином сталість смаку і якості.

Це може призвести до занепаду кулінарного мистецтва, оскільки роботи не мають творчого підходу і можуть готувати лише ті страви, які включені в програму.

Однак найголовніше, що роботи не здатні самостійно обирати якісні продукти, що може призвести до використання застарілих або неякісних інгредієнтів. Такий прецедент може відлякати клієнтів і негативно вплинути на репутацію ресторану чи кафе. Варто також враховувати, що використання робота-кухаря для приготування їжі з низькоякісних інгредієнтів може бути оманливим і неетичним для споживачів.

Необхідно розробити суворі правила і стандарти використання роботів-кухарів. Почати слід з простої сертифікації продуктів. Необхідно дотримуватися високих стандартів якості. Прозорість у ланцюжку поставок також важлива для того, щоб споживачі мали доступ до інформації про походження продуктів, які використовує робот-кухар. Державні органи повинні контролювати дотримання правил і стандартів використання роботів-кухарів.

Чи готове суспільство до масового впровадження роботів-кухарів?

Гадаємо, без просвітницьких кампаній не обійтися, варто поступово підвищувати обізнаність громадян з цього питання, проводити відкриті дискусії про майбутнє кулінарії, про переваги нових технологій і можливі ризики.

Споживачі мають бути обізнані про те, як правильно вибрати ресторан або кафе, що використовує роботів-кухарів, і як переконатися в якості продуктів, які використовуються цими пристроями. Також необхідно проводити просвітницькі кампанії, щоб підвищити обізнаність суспільства про потенційні ризики та переваги роботів-кухарів.

Безумовно, роботи-кухарі можуть стати революційним інструментом у кулінарній сфері. Використовувати їх відповідально й етично, з урахуванням усіх можливих ризиків – у цьому й полягає прогресивний підхід до впровадження нових технологій.

Чудовим прикладом грамотного використання роботів-кухарів можна назвати мережу ресторанів California Pizza Kitchen. Роботи розгортають тісто, наносять соус і топінги, а потім випікають піцу в печі. А компанія Chowbotics розробила робота-кухаря, який здатний готувати страви зі свіжих інгредієнтів за індивідуальним замовленням. Клієнт вибирає бажані інгредієнти, а робот їх миє, ріже, варить або смажить.

Роботи-кухарі – це вже не просто модний тренд, а серйозний крок у майбутнє нової кулінарії.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Штучний інтелект від Apple знову бреше: проблеми з точністю даних

    Функція Apple Intelligence, що використовує ШІ для узагальнення повідомлень, зазнала критики з боку BBC і…

    06.01.2025

    Samsung показала нові складні та розтягувані дисплеї

    На виставці CES 2025 компанія Samsung Display представить свої останні досягнення в галузі складних і…

    06.01.2025

    Названо найпотужніші Android-смартфони 2024 року

    Розробники AnTuTu опублікували грудневий рейтинг найпотужніших смартфонів під управлінням операційної системи Android. Хто увійшов до…

    06.01.2025

    Швидкість зарядки нових смартфонів падає: виробники бояться зносу батарей

    Ще нещодавно компанії змагалися, хто швидше запропонує зарядку з потужністю, яка ламає всі рекорди. То…

    06.01.2025

    Ubisoft може зіткнутися з банкрутством: 2025 рік вирішить долю компанії

    Ubisoft перебуває на межі краху. У 2024 році компанія зіткнулася з низкою невдач, включно з…

    06.01.2025

    Розкрито новий дизайн iPhone 17 Pro: що зміниться у флагмані Apple

    Інсайдер Majin Bu опублікував нові рендери, які демонструють дизайн майбутніх смартфонів iPhone 17 Pro. Ці…

    06.01.2025