Статті

Простий спосіб як уберегтися від шахрайства

Share
Час читання: 2 хв.

Наслідки злому акаунта стали набагато небезпечнішими, адже тепер шахраї використовують діпфейки та багато інших хитрощів. Розповімо про простий спосіб, який дасть змогу захистити себе і близьких від зловмисників.

Схема шахраїв

Особливо це актуально для зламаних акаунтів у соціальних мережах. Раніше шахраї після отримання доступу до сторінки починали надсилати повідомлення списку контактів жертви: друзям, родичам і знайомим. У них людей від імені власника акаунта просили терміново переказати гроші за номером телефону або картки. Розпізнати такий обман було легко, оскільки жодних способів підтвердження особи власника в аферистів не було.

Зараз шахраї почали використовувати штучний інтелект для створення діпфейків. За допомогою ШІ зловмисники генерують голосове повідомлення від імені власника облікового запису – за основу для нього беруть старі голосові повідомлення, які шахраї знаходять у його листуваннях і чатах.

У результаті виходить досить правдоподібний запис голосом жертви, який також надсилається списку її контактів. Почувши голос відправника, друзі та знайомі найчастіше не просять додаткових підтверджень і переказують гроші. При цьому якісь неприродні обриви мови та інші натяки на штучність легко списати на погану якість запису: голосові нерідко записують “на ходу”, на вулиці або в галасливому приміщенні.

Як захистити близьких від шахраїв із діпфейками?

Простий спосіб відрізнити справжню людину від шахраїв, які нею представляються, – придумати пароль або кодову фразу. Вона має бути відома тільки вузькому колу людей і не висвітлюватися в соціальних мережах, тобто дата народження як пароль не підійде. Можна задіяти більш особисту інформацію, наприклад, дитяче прізвисько або кличку першого вихованця.

За допомогою пароля будь-який член сім’ї або близький друг зможе розпізнати шахраїв – досить поставити контрольне запитання в разі, якщо є підозри на злом акаунта. Важливо обговорювати створення секретного слова або фрази особисто, а не в листуванні, де до неї зможуть отримати доступ зловмисники.

Подібний спосіб захисту допоможе не тільки під час злому акаунта, а й буде корисним у майбутньому. Якщо зараз достатньо і просто попросити власника акаунта зателефонувати, щоб упевнитися в його словах, то незабаром цей варіант може виявитися безглуздим. Використання штучного інтелекту і створення діпфейків розвиваються вкрай швидко – не можна виключати те, що незабаром шахраї зможуть підробляти голос жертв і в режимі реального часу.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Samsung може збільшити ціну на Galaxy S25 Ultra

    Якщо чутки справдяться, Galaxy S25 Ultra може опинитися в дуже складній ситуації. Адже з такою…

    22.11.2024

    4 інноваційні функції iPhone 16 Pro, які зроблять його вартих вашої уваги

    Нещодавно було представлено нову лінійку смартфонів від Apple. І перше, що впадає у вічі, це…

    22.11.2024

    Експерти назвали 9 найкращих смартфонів Samsung

    Samsung Galaxy S24 Ultra – це справжній флагман, який поєднує відмінний дисплей, найкращу камеру та…

    22.11.2024

    Apple відкладе запуск нового AI-помічника до 2026 року

    Apple працює над новою версією Siri на основі більш просунутих великих мовних моделей, про що…

    22.11.2024

    Користувачі Android зможуть приховувати свою пошту завдяки новій функції від Google

    Google розробляє нову функцію під назвою Shield Email, яка надасть власникам пристроїв на базі Android…

    22.11.2024

    Продажі iPhone 16 перевищили флагмани на 42%

    Аналітики агентства Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) на основі результатів продажів за останні три роки…

    22.11.2024