Статті

Експерти пояснили, чи потрібно вимикати смартфон якщо він не використовується

Share
Час читання: 2 хв.

Звичка вимикати телефон у користувачів з’явилася ще з радянських часів – телефон просто відключали від розетки, щоб нікому не було діла. А як же смартфони? Практика показала, що невелика кількість користувачів відключають його, поки в цьому немає необхідності. Давайте дізнаємось трохи більше про цю тему-давайте розглянемо деякі причини вимкнення смартфона.

Щоб уникнути перешкод

Робота смартфона може вплинути на певний пристрій, такий як медичне обладнання та засоби зв’язку в літаку. Причиною є висока частота, яку випромінює пристрій. Смартфони використовують високочастотне випромінювання для постійної передачі даних по мобільних мережах, Wi-Fi і Bluetooth.

Щоб відключити модуль зв’язку, є опція під назвою “Airplane mode” (режим польоту). Але це не завжди допомагає на 100% – точні вимірювальні прилади здатні реагувати навіть на невелике високочастотне випромінювання від процесора гаджета. В цьому випадку правильніше буде повністю вимкнути смартфон і нічого не випромінювати.

Щоб вам ніхто не заважав

Багато користувачів вимикають смартфон, щоб нікому не було діла.Він не пише повідомлення і не здійснює дзвінки. Це не зовсім правильне рішення – можна налаштувати сучасний пристрій так, щоб воно не видавало звуку або вібрації під час нового дзвінка, а можна повністю приховати повідомлення про дзвінок або SMS.

Можна відключити всі звуки, але додати до вибраних контактів контакти, які не слід відключати. У цьому випадку користувач не пропустить важливий для себе дзвінок. Як правило, ви можете перевести пристрій в режим польоту і відключити всі зовнішні комунікації, але для зручності простіше налаштувати звуки і повідомлення.

Для економії заряду батареї

Якщо ви вимкніть смартфон, робота смартфона буде триваліше-це незаперечний факт, але є 1 нюанс. Це відключення працює, коли живлення смартфона відключено на тривалий час. Якщо пристрій заряджається дуже низько, не вимикайте пристрій для економії заряду. Справа в тому, що процес виключення і включення пристрою вимагає багато енергії – смартфон за своєю архітектурою є комп’ютером, якому для роботи потрібна енергія.

Якщо заряду майже не залишилося, корисніше перевести смартфон в економічний режим (або суперекономічний) і періодично перемикатися в режим польоту, наприклад, якщо ви відправляєте повідомлення іншій людині і чекаєте відповіді. Ви можете перевести пристрій у режим польоту та вимкнути режим польоту через 5 хвилин, щоб отримати нове повідомлення. При виконанні цієї операції зарядка завжди триватиме довше, ніж при виключенні або включенні пристрою.

Який висновок?

Відключати смартфон можна:

1. У той час, коли його робота може спотворити або завдати шкоди будь-яким іншим високочутливим пристроям;

2. Збережіть акумулятор. Вимикати на ніч можна, вимикати і вмикати раз на годину точно не варто;

3. Для тривалого зберігання пристрою, якщо батарею не можна вийняти. У цьому випадку потрібно повністю зарядити смартфон. Не забуваймо періодично заряджати пристрій (раз на півроку), щоб підтримувати батарею.

Також пам’ятайте і про те, що раз на місяць бажано перезавантажувати свій мобільний гаджет (досить вимкнути та включити). Процедура дозволить операційній системі завантажитися заново, виправити помилки та позбутися сміття в оперативній пам’яті. Періодичне перезавантаження смартфона – справа корисна. А якщо ваш пристрій вже не новий і працює повільно, то перезавантажувати краще частіше.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024

    AirPort більше не повернеться: Apple не планує випускати нові роутери

    Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…

    22.12.2024

    AirPods Pro 3 отримають нову функцію: вбудований пульсометр

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…

    22.12.2024

    Google йде на поступки: пошук може стати опціональним на смартфонах

    Google запропонувала змінити свою комерційну політику в бік "пом'якшення", щоб відійти від статусу монополіста, оскільки…

    22.12.2024

    Як відновити вкрадений телефон і заблокувати доступ до ваших даних

    Якщо мій телефон раптом зникне, я буду діяти максимально швидко, щоб повернути його і захистити…

    22.12.2024

    Високі витрати і невиправдані результати: що стримує розробку GPT-5 від OpenAI

    Нещодавно зарубіжні ЗМІ порушили питання про темп і ефективність розробки наступної моделі штучного інтелекту OpenAI,…

    22.12.2024