Зараз важко знайти громадське місце без Wi-Fi. У кафе, ресторанах, бібліотеках і торгових центрах завжди є безкоштовні точки доступу. Люди бездумно підключаються до цього Wi-Fi, щоб не витрачати трафік операторів, але ніхто ні на секунду не замислюється, що таке підключення може бути шкідливим.
У більшості випадків громадський Wi-Fi не захищений, а якщо і захищений, то протоколи шифрування застарілі. Як наслідок, зловмисники мають безліч варіантів, як зламати чужі пристрої та отримати особисту інформацію. Їм не обов’язково бути професійними хакерами, вони можуть просто переглянути інструкції в інтернеті або завантажити спеціальні програми, які є у вільному доступі.
Шахраї мають багато схем злому. Вони зосереджуються на самій мережі Wi-Fi і на тому, як вона зашифрована. Основні способи, якими хакери зламують чужі пристрої
Цього способу варто побоюватися не тільки при підключенні до публічного Wi-Fi. Шахраї створюють сайт, схожий на певний офіційний сайт. Коли людина переходить на потрібну сторінку і залишає там дані, ці дані автоматично передаються хакерам для використання в особистих цілях. Відрізнити ці сайти дуже складно, і іноді люди нічого не підозрюють.
Окрім хакерів, шкодити користувачам можуть і особи, які встановили Wi-Fi. Вони також можуть збирати дані про відвідувачів і використовувати їх для реклами та продажу третім особам. У деяких випадках підключені пристрої також використовувалися для майнінгу. Як відомо, чим більше гаджетів, тим краще.
Деякі веб-сайти захищені протоколом HTTPS. Тут хакери можуть використовувати певні атаки, які можуть перехопити всю інформацію між сервером і користувачем. Зловмисники можуть заволодіти будь-чим – від особистих даних до банківських паролів.
Публічні точки доступу часто бувають незахищеними. Про них ніхто не думає і навіть не намагається шифрувати. Саме такі Wi-Fi найбільше подобаються зловмисникам. Їх дуже легко зламати і отримати будь-яку інформацію від користувача.
Замість того, щоб зламувати існуючі мережі, шахраї іноді створюють власні мережі. Вони дають їй ту ж назву, що і справжній мережі, або маскують її під публічну точку доступу. В результаті люди підключаються до Wi-Fi і не здогадуються, що це несправжня мережа. Всі дані надсилаються безпосередньо зловмиснику, який може легко ними скористатися. Насправді були випадки, коли люди втрачали гроші, підключаючись до фальшивих мереж Wi-Fi.
Після підключення до публічного Wi-Fi ви можете отримати повідомлення про те, що було завантажено програму. Це робота кіберзлочинців. Вони змушують вас встановити програмне забезпечення та отримати всі дані з вашого пристрою. Люди можуть не знати про це. Єдиний спосіб усунути небезпеку – видалити додаток.
Звичайно, повністю уникнути використання громадського Wi-Fi неможливо, але краще користуватися ним рідко і обережно. Потрібно перевіряти імена на точність, контролювати з’єднання та уникати підозрілих сайтів.
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…
Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…
Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…
Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…