Громіздкі системні блоки з монітором вже відходять у минуле – в моді зараз ноутбуки і різні ультрабуки. Моделей стільки, що навіть у просунутого користувача розбігаються очі. Що вибрати? Як вибрати? Як розбиратися у всіх складних параметрах? Для цього і є ми, які простими словами розповіми про складне.
Два найважливіші параметри в будь-якому комп’ютері – процесор і оперативна пам’ять. Ми не будемо тут говорити про десятки моделей процесорів, у цьому немає сенсу. Головне, щоб процесор був не нижче Intel Core i3 або ж Ryzen 3 свіжих поколінь. Бажано розглядати вищевказані чіпи з частотою від 2 ГГц.
Ніяких “Целеронів” і “Пентіумів” – ці камені дуже слабкі навіть для звичайної офісної роботи. Кількість ядер і потоків, якщо ви обираєте сучасний Core i3 або Ryzen3, навіть неважлива – ці процесори доволі потужні і добре тягнуть звичайні завдання.
Оперативної пам’яті на сьогоднішній день має бути не менше 8 гігабайт. Що більше, то краще. Але й тим дорожчий ноутбук.
Практично всі сучасні лептопи йдуть уже з SSD накопичувачем. Головне, щоб його об’єм був не нижче 256 гігабайт. Обсяг у 128 гігабайт це вже минуле століття. Не забуваємо, що обсяг накопичувача не такий критичний – завжди можна скористатися зовнішнім диском. Також можна звернути увагу на моделі, в які можна встановити додатковий диск.
Тут відштовхуємося від зручності. Тим, хто звик працювати з великими моніторами, потрібен ноутбук з діагоналлю 16-17″. Але тут одразу варто розуміти, що такий комп’ютер буде великим і під нього потрібна ще спеціальна сумка або рюкзак для перенесення. Також і вага такого пристрою буде пристойною. Для дому можна придбати великий ноутбук, а от якщо плануєте часто працювати “в полях”, то краще обирати ноутбук із діагоналлю 13-14″.
Практично всі сучасні матриці для ноутбуків мають відмінну якість. Головне, щоб це була не TN-матриця. Вона занадто тьмяна і якість переданих кольорів буде нижче плінтуса. Навіть якщо бюджет на купівлю нового лептопа малий, все одно можна знайти варіанти з IPS-дисплеєм.
Звертайте увагу на клавіатуру. Вона може бути сильно вкорочена і не мати цифрового блоку клавіш. Наприклад, для тих, хто звик до цифрового блоку, краще брати великий лептоп. Також не забуваємо звертати увагу на клавіші Insert, Home, Delete, End, Page Up, Page Down – якщо звикли ними користуватися, то краще брати ноутбук із повноцінною клавіатурою. На розмір стрілок теж варто звернути увагу – тонкі клавіші стрілок можуть бути незручними.
Як би вони вторинні, наприклад:
Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…
Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…
Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…
Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…
Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…
Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…