Статті

Як зберегти батарею смартфона, на думку вчених: 6 способів

Share
Час читання: 3 хв.

Існує два актуальні типи батарей. Літій-іонні частіше зустрічаються – вони стоять у телефонах, планшетах, навушниках та іншій електроніці. Після їхнього апгрейду виникли літій-полімерні батареї. У них відсутній рідкий електроліт, що вважається безпечнішим, оскільки електроліт у літій-іонних АКБ може замерзнути і витекти. Хоч би якими ємними батареї були, вони все одно зношуються і гірше тримають заряд. Однак їхній термін служби можна і потрібно продовжувати.

1. Не заряджайте до 100%

Ходили чутки, що розрядка до 100% продовжить термін служби акумулятора. Так справді було, але зі стародавніми телефонами з нікель-кадмієвими батареями. У цих батареях є «ефект пам’яті» — напіврозряджений телефон ставили на зарядку, він «запам’ятовував» скільки енергії в нього залишилося, а потім дозаповнювався саме на той відсоток, а не до повного заряду.

Літієві батареї позбавлені такого ефекту – для них повний розряд і згубні заряд. Сучасні акумулятори мають обмежену кількість циклів заряджання, в середньому АКБ у телефонах розраховані на 600-800 циклів. Експерти рекомендують заряджати телефон на 15-20%, постійно тримаючи його в проміжку між 80 і 90%. Таким чином вдасться збільшити кількість циклів та батарея прослужить довше.

2. Слідкуйте за відсотками, що «скачуть»

Не можна переповнити зарядом справний акумулятор, оскільки в ньому є спеціальні контролери. Якщо цей контролер зламався, в батарею надійде кількість заряду, на який вона не розрахована. Це призведе до перезаряду та перегріву. На поломку контролера може вказувати, що смартфон неправильно відображає відсоток заряду. Наприклад, при 50% він сідає за хвилину, або ривками розряджається зі 100% до 0%.

З відстеження стрибків можуть виникнути проблеми, вважає експерт. Смартфони відображають умовний та неточний залишок заряду, оскільки перерахувати іони в електроліті неможливо.

3. Вимкніть віброрежим

Віброрежим у смартфоні також завдає шкоди батареї. Вібромотор потребує багато енергії. Ще через коливання електроди поступово можуть пройти крізь діелектричний шар, а контакти відламатися. Явище дуже рідкісне – виробники часто захищають деталі від негативного впливу вібрації. Лайфхак, скоріше, актуальний для власників бюджетних моделей.

4. Уникайте екстремальних температур

Переохолодження і перегрів АКБ призводить до її псування, тому що усередині утворюються «дендрити літію», що викликають коротке замикання. Якщо пощастить – батарея просто перестане тримати заряд і її доведеться міняти, якщо ні – акумулятор задимиться або вибухне.

<…> робота акумулятора — це ланцюг складних хімічних реакцій, температура безпосередньо впливає швидкість їх протікання. При сильному нагріванні ці процеси протікатимуть дуже швидко і неконтрольовано <…>Данило Курушин

Експерт також порекомендував не нагрівати смартфон від внутрішніх чинників: довгі ігрові сеанси або купа запущених програм.

5. Тільки оригінальні кабелі та блоки живлення

Неякісне з/в може перегрітися і стати причиною пожежі. Найкраще використовувати те, що було в комплекті з телефоном. Уникайте старих, надламаних проводів. Данило Курушин

Якщо комплектна зарядка зламалася, купіть таку саму або з аналогічними характеристиками. Зверніть увагу на силу струму (A), напругу (B або V) та потужність (Вт або W). Нехай ці значення будуть такими ж, якими були у вашої оригінальної зарядки. Зазвичай характеристики вказані на корпусі з/в. Якщо покупка оригінальних аксесуарів – удар по гаманцю, придивіться до моделей знаменитих брендів.

6. Заряджайте смартфон лише під наглядом

Вночі, коли акумулятор вже заповнений, невеликий заряд від розетки продовжує підтримувати його на 80-100%. Так згодом знижується ємність батареї. Теоретично, несправність контролера може вести до перезаряду батареї і потенційно загрожувати пожежею.

Якщо телефон заряджаєте вдень, утримайтеся від використання. Так ви не пошкодите роз’єм, з/в чи провід. Не виключено і удар струмом від розетки.

Що в результаті

Як уже відомо, з часом експлуатації будь-яка батарея зношується, хоч би як ви намагалися зберегти її. Якщо поради вище не допомагають, і акумулятор вже втомився, зверніться в сервізний цент. Заміна АКБ коштує в рази дешевше за новий смартфон. У середньому акумулятори служать від 3 до 5 років. За ці роки телефон може застаріти “морально”. Тому потрібно зважити все за і проти: купувати новий пристрій чи міняти АКБ.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    lifecell повідомив про великий приплив користувачів від Київстар та Vodafone

    Останнім часом в Україні стало дуже помітно, що база даних, через яку переносимо номери між…

    21.12.2024

    Що потрібно знати українцям про спілкування з близькими в Росії через WhatsApp

    З 19 грудня 2024 року WhatsApp був включений до реєстру організаторів поширення інформації в росії,…

    21.12.2024

    Інсайдери розкрили, наскільки тонким буде Samsung Galaxy S25 Slim

    Наступного року Samsung Galaxy S25 Slim доведеться поборотися за гаманці покупців з iPhone 17 Air.…

    21.12.2024

    Тизер “Супермена” встановив рекорд із 250 мільйонами переглядів

    Тизер-трейлер нового фільму про Супермена став справжньою сенсацією, зібравши рекордну кількість переглядів за першу добу.…

    21.12.2024

    Тонкий, потужний і сучасний: особливості Galaxy S25 Slim

    Довгий час я намагався не обговорювати смартфони Samsung, а точніше серію S25. Звичайно, чутки про…

    21.12.2024

    OnePlus Ace 5 і Ace 5 Pro вперше з’явилися на реальних фото

    Майбутні смартфони OnePlus Ace 5 і Ace 5 Pro з'явилися в базі даних китайського сертифікаційного…

    21.12.2024