Як зберегти батарею смартфона, на думку вчених: 6 способів

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Існує два актуальні типи батарей. Літій-іонні частіше зустрічаються – вони стоять у телефонах, планшетах, навушниках та іншій електроніці. Після їхнього апгрейду виникли літій-полімерні батареї. У них відсутній рідкий електроліт, що вважається безпечнішим, оскільки електроліт у літій-іонних АКБ може замерзнути і витекти. Хоч би якими ємними батареї були, вони все одно зношуються і гірше тримають заряд. Однак їхній термін служби можна і потрібно продовжувати.

Реклама

1. Не заряджайте до 100%

Ходили чутки, що розрядка до 100% продовжить термін служби акумулятора. Так справді було, але зі стародавніми телефонами з нікель-кадмієвими батареями. У цих батареях є «ефект пам’яті» — напіврозряджений телефон ставили на зарядку, він «запам’ятовував» скільки енергії в нього залишилося, а потім дозаповнювався саме на той відсоток, а не до повного заряду.

Літієві батареї позбавлені такого ефекту – для них повний розряд і згубні заряд. Сучасні акумулятори мають обмежену кількість циклів заряджання, в середньому АКБ у телефонах розраховані на 600-800 циклів. Експерти рекомендують заряджати телефон на 15-20%, постійно тримаючи його в проміжку між 80 і 90%. Таким чином вдасться збільшити кількість циклів та батарея прослужить довше.

2. Слідкуйте за відсотками, що «скачуть»

Не можна переповнити зарядом справний акумулятор, оскільки в ньому є спеціальні контролери. Якщо цей контролер зламався, в батарею надійде кількість заряду, на який вона не розрахована. Це призведе до перезаряду та перегріву. На поломку контролера може вказувати, що смартфон неправильно відображає відсоток заряду. Наприклад, при 50% він сідає за хвилину, або ривками розряджається зі 100% до 0%.

З відстеження стрибків можуть виникнути проблеми, вважає експерт. Смартфони відображають умовний та неточний залишок заряду, оскільки перерахувати іони в електроліті неможливо.

3. Вимкніть віброрежим

Віброрежим у смартфоні також завдає шкоди батареї. Вібромотор потребує багато енергії. Ще через коливання електроди поступово можуть пройти крізь діелектричний шар, а контакти відламатися. Явище дуже рідкісне – виробники часто захищають деталі від негативного впливу вібрації. Лайфхак, скоріше, актуальний для власників бюджетних моделей.

4. Уникайте екстремальних температур

Переохолодження і перегрів АКБ призводить до її псування, тому що усередині утворюються «дендрити літію», що викликають коротке замикання. Якщо пощастить – батарея просто перестане тримати заряд і її доведеться міняти, якщо ні – акумулятор задимиться або вибухне.

<…> робота акумулятора — це ланцюг складних хімічних реакцій, температура безпосередньо впливає швидкість їх протікання. При сильному нагріванні ці процеси протікатимуть дуже швидко і неконтрольовано <…>Данило Курушин

Експерт також порекомендував не нагрівати смартфон від внутрішніх чинників: довгі ігрові сеанси або купа запущених програм.

5. Тільки оригінальні кабелі та блоки живлення

Неякісне з/в може перегрітися і стати причиною пожежі. Найкраще використовувати те, що було в комплекті з телефоном. Уникайте старих, надламаних проводів. Данило Курушин

Якщо комплектна зарядка зламалася, купіть таку саму або з аналогічними характеристиками. Зверніть увагу на силу струму (A), напругу (B або V) та потужність (Вт або W). Нехай ці значення будуть такими ж, якими були у вашої оригінальної зарядки. Зазвичай характеристики вказані на корпусі з/в. Якщо покупка оригінальних аксесуарів – удар по гаманцю, придивіться до моделей знаменитих брендів.

6. Заряджайте смартфон лише під наглядом

Вночі, коли акумулятор вже заповнений, невеликий заряд від розетки продовжує підтримувати його на 80-100%. Так згодом знижується ємність батареї. Теоретично, несправність контролера може вести до перезаряду батареї і потенційно загрожувати пожежею.

Якщо телефон заряджаєте вдень, утримайтеся від використання. Так ви не пошкодите роз’єм, з/в чи провід. Не виключено і удар струмом від розетки.

Що в результаті

Як уже відомо, з часом експлуатації будь-яка батарея зношується, хоч би як ви намагалися зберегти її. Якщо поради вище не допомагають, і акумулятор вже втомився, зверніться в сервізний цент. Заміна АКБ коштує в рази дешевше за новий смартфон. У середньому акумулятори служать від 3 до 5 років. За ці роки телефон може застаріти “морально”. Тому потрібно зважити все за і проти: купувати новий пристрій чи міняти АКБ.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ