Статті

Що краще: захисне скло чи плівка

Share
Час читання: 2 хв.

Плівка або скло – не обов’язкова покупка. Багато хто справедливо ставиться до смартфона як просто корисного гаджета. Пристрій на кожен день зношуватиметься – з’являться подряпини, відколи, відколи. Слушно, не варто переживати.

Інша річ, коли смартфон коштує як одна зарплата. Або це подарунок.

Та й при перепродажі девайс з оригінальним екраном без подряпин піде дорожче.

Поки що найефективніші способи захисту екрану – плівка та захисне скло. Ми проаналізували їх властивості та ціни.

Плівка захищає від подряпин, але швидко зношується. Натомість дешево!

Екран може подряпатись, коли ви покладете його на стіл екраном вниз або випадково засунете в кишеню з ключами. Плівка з поліуретану – чудовий спосіб захисту від подібних дрібних подряпин.

Деякі моделі додатково мають олеофобний захист від відбитків пальців. Коли олеофобне покриття смартфона зносилося, плівка – дешевий спосіб компенсувати недолік.

Продається вона в супермаркетах і навіть у кіосках. Дуже дешево – в інтернет-магазинах. При низькій ціні від 50-100 гривень, плівка має важливий недолік – вона… бісить, коли її приклеюєш. За окрему платню вам наклеять її в якомусь салоні зв’язку.

Окрім звичайної прозорої, можна купити плівку зі спецздібностями. Вийде трохи дорожче, але користі більше. Матові плівки знижують відблиски екрану на сонці. Плівки із «приватним фільтром» обмежують кут огляду екрана.

Однак не варто розраховувати, що навіть дорога плівка врятує смартфон від сколів та сильних ударів.

Скло захистить під час падіння. Але не від молотка

Якщо цілісність та довговічність смартфона вам дорогі, варто витратитися на ударостійке скло. Воно врятує екран не тільки від подряпин, а й збереже цілісність при сильному падінні.

Такий захист досягається завдяки багатошаровій структурі виробу. Підстава із силікону допомагає міцно-міцно скріпити скло та дисплей смартфона. Захисний шар бере на себе основне навантаження при ударах, не даючи дисплею розбитися вщент або тріснути. Крім того, у скла часто є стандартні антивідблиски та олеофобне покриття.

Зносостійкі характеристики деяких стекол сягають 9Н за шкалою твердості Моосу. Це коли матеріал готовий протистояти ножу чи навіть цвяху. Хоча краще не свердлити смартфон дрилем. Для краш-тестів краще бути абсолютно впевненим, що ви купили якісне скло.

Ціна скла вища – від 100 до 1000 гривень. Ще один мінус – товщина до чотирьох разів більша, ніж у плівки. Це незвично спочатку, але не позначається на чутливості екрану і якості зображення. До скла швидко звикаєш, припиняючи його помічати після тижня використання.

Не заощаджуйте на захисті

Загартоване скло стане справжнім порятунком від частих походів до сервіс-центру. З іншого боку, звичайна плівка відмінно захистить дисплей від подряпин, її дешевше придбати та замінити. Багато залежить від того, наскільки «екстремально» ви використовуєте свій улюблений смартфон.

Найпростіше аксесуари для захисту замовляти на eBay або AliExpress. Знайшовши надійного продавця, можна купити навіть невідомий бренд, заощадивши і не програвши як.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    У мережі з’явилися фотографії нового дешевого смартфона Samsung

    Компанія Samsung готується до випуску Galaxy M16 5G, наступника моделі M15 5G. Ексклюзивні рендери, опубліковані…

    26.12.2024

    У роботі ChatGPT масштабний збій

    На проблеми з доступом до сервісу компанії OpenAI поскаржилися користувачі зі США, а також з…

    26.12.2024

    Дизайнер показав, як може виглядати Google Pixel 10 Pro у майбутньому

    Дизайнер і автор YouTube-каналу 4RMD пофантазував на тему того, яким може бути наступний флагманський смартфон…

    26.12.2024

    НАТО планує перенаправити інтернет-трафік через космос: новий амбітний проект

    На початку 2024 року хусити з Ємену випустили ракету по вантажному судну Rubymar у Червоному…

    26.12.2024

    Apple затримує перехід на 2-нм чипи через низьку виробничу спроможність

    Apple, схоже, прийняла рішення відкласти використання 2-нм технології TSMC для нових моделей iPhone, зокрема, для…

    26.12.2024

    Заборонені компоненти в смартфоні Huawei: новий скандал для компанії

    Аналітики TechInsights виявили в смартфонах Huawei Mate 70 Pro і Mate 70 Pro+ мікросхеми пам'яті…

    26.12.2024