У світі побутової електроніки є частка міських міфів. Деякі з них настільки популярні, що ніхто навіть не наважується сумніватися у їхній дієвості. Заривання мокрого телефону в рис – один із них.
Дослідження неодноразово доводили, що це марний трюк, але для тих, кому потрібно почути це з перших вуст, Apple також дала зрозуміти, що трюк із сушінням рису не працює. Незалежно від того, чи є у вас iPhone 15 Pro або модель, якій вже кілька років, настав час припинити цю марну практику.
“Не кладіть свій iPhone у пакет із рисом. Це може призвести до того, що дрібні частинки рису можуть пошкодити ваш iPhone”, – йдеться на сторінці підтримки Apple, яку вперше виявив MacWorld.
Якщо в порожнині iPhone потрапила рідина, найкраще тримати його у відкритому місці із потоком повітря протягом доби, щоб дати телефону висохнути. Не використовуйте зовнішнє тепло для випаровування рідини – або навіть стиснене повітря.
Крім того, з власного досвіду можу сказати, що рис не є якимось чарівним абсорбентом і точно не здатний витягнути краплі води, що застрягли в динаміці, слоті SIM або порті зарядки телефону.
Якщо вам потрібні наукові докази, а не особистий досвід, то у нас їх достатньо. Щасливі до сліз хлопці з iFixit виявили, що немає доказів того, що трюк з рисом працює, і запропонували кілька реальних рішень, які допоможуть вам впоратися з проблемою намоклих гаджетів.
“У рису також є проблема – він не здатний вбирати воду, яка знаходиться поза його прямим контактом”, – йдеться в аналізі XbitLabs. Компанія TekDry, що пропонує послуги з порятунку електроніки, ще у 2014 році попередила користувачів про необхідність утриматися від використання рисової сушки.
Їхнє наукове дослідження, в ході якого були змодельовані умови сушіння, розтягнуті на 48 годин, довело, що рис не тільки неефективний як сушильний агент, але й менш ефективний, ніж природне висушування пристрою на повітрі. Однак жоден із цих методів не допоможе повністю висушити пристрій.
Ось кілька методів, які справді працюють:
-
Ніколи не використовуйте мікрохвильову піч, оскільки металеві елементи всередині електронних пристроїв можуть спричинити пожежу або вибух під час шаленого експерименту.
-
Висушіть телефон паперовим рушником або тканиною. Висушування видимої вологи допоможе запобігти її проникненню вглиб телефону та заподіянню додаткової шкоди.
-
Не вмикайте телефон у розетку, оскільки електрика та вода погано поєднуються.
-
Не користуйтеся феном чи духовкою. Тепло цих приладів може пошкодити крихкі компоненти телефону.
-
Якщо можливо, вийміть акумулятор. Зрозуміло, вилучення батареї знижує ризик попадання електрики на мокрі деталі, що зменшує ймовірність незворотних пошкоджень.
-
Якщо телефон впав у солону воду, промийте його прісною водою. Солона вода може спричинити корозію та коротке замикання, тому дуже важливо швидко видалити всі залишки солі.
-
Не забудьте вимкнути телефон, оскільки це допоможе уникнути короткого замикання.
Дотримуйтесь цих порад – і перестаньте класти iPhone у рис.