Міфи і правда про зарядку смартфона: як правильно дбати про батарею

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Початок 2024 року, але виявляється досі багато хто або помиляється, або не знає як заряджати смартфон якщо потрібно максимально зберегти стан акумулятора. Нагадування, простими словами.

Заряджання потрібно робити лише тоді, коли акумулятор повністю розрядився.

Це не так! Сучасні смартфони зазвичай оснащені літій-іонними акумуляторами, які не мають ефекту пам’яті заряду. Це означає, що ви можете підключати телефон до зарядки в будь-який час, незалежно від рівня заряду. Більш того, часткові зарядки можуть бути навіть корисними для акумулятора, оскільки глибокий розряд може скоротити його життєвий цикл.

Проте варто врахувати, що постійне заряджання акумулятора до 100% також не рекомендується. Це пов’язано з тим, що найбільша напруга та висока температура, що виникають при повній зарядці, можуть негативно позначитися на батареї у довгостроковій перспективі. Тому найкращим варіантом збільшення терміну служби акумулятора є зарядка від 20-30% до 80-90%.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Використання смартфона під час його заряджання може призвести до пошкодження батареї або навіть викликати вибух.

Насправді більшість сучасних смартфонів оснащені спеціальними системами захисту, які запобігають подібним ситуаціям. Однак слід зазначити, що інтенсивне використання телефону під час заряджання може викликати підвищену тепловиділення, що може негативно позначитися на батареї в довгостроковій перспективі. Тому краще утриматися від активного використання телефону під час заряджання та надати йому час для нормального заряду.

Чи знаєте ви, що провідна зарядка є більш ефективним способом передачі енергії, ніж бездротова?

Дослідження показують, що при бездротовій зарядці до 20% енергії може загубитися через нагрівання та інші фактори. Тому, якщо вам необхідно швидко зарядити свій смартфон, найкраще скористатися провідною зарядкою.

Що щодо якості зарядного пристрою?

Важливо відзначити, що використання оригінальних зарядних пристроїв, що постачаються з вашим смартфоном, або надійних альтернативних зарядок від перевірених виробників – це ключовий аспект правильного догляду за батареєю. Дешеві підробки можуть бути небезпечними та пошкодити вашу батарею або навіть призвести до серйозних наслідків, включаючи пожежу. Тому завжди намагайтеся придбати оригінальні або рекомендовані виробником зарядні пристрої.

До питання про температуру.

Виявляється, перегрів може серйозно вплинути на роботу батареї. Коли смартфон нагрівається під час заряджання або при інтенсивному використанні, це може знизити ємність акумулятора та термін служби. Тому важливо уникати екстремальних температур і не допускати перегріву пристрою. Наприклад, не залишайте свій смартфон під прямим сонячним промінням або в тісних закритих просторах, де він може перегрітися.

Небагато цікавих фактів.

Дослідження показують, що ми проводимо ~2 години на день, заряджаючи наші гаджети. Це означає, що протягом року ви витратите більше місяця, займаючись виключно зарядкою. Уявіть собі, скільки часу йде на цю щоденну рутину!

І, нарешті, давайте заглянемо в майбутнє.

Незважаючи на всі існуючі способи заряджання, наукові дослідження продовжують йти вперед. Однією з найінноваційних технологій є зарядка за допомогою сонячних батарей. Сонячні батареї стають популярнішими і дозволяють використовувати енергію сонячного світла для заряджання пристрою. Це екологічно чистий та зручний спосіб отримати енергію у дорозі! Хто знає, можливо в майбутньому ми будемо заряджати наші смартфони просто перебуваючи на відкритому повітрі.

Стисло, що важливо запам’ятати.

Не потрібно чекати повного розряду перед заряджанням і краще використовувати оригінальні зарядні пристрої. Уникайте перегріву пристрою. Бережіть свій смартфон і він роками не підводитиме у важливі моменти (ну або нормально продаватися Б/У).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.