Яскравість дисплея – це важлива характеристика будь-якого гаджета, на яку звертають увагу як виробники, так і покупці, поряд з такими параметрами, як обсяг ОЗУ та вінчестера, продуктивність чіпсету, роздільна здатність оптики та автономність пристрою. Яскравість екрану з впровадженням нових технологій постійно зростає, що спричиняє подорожчання смартфонів. При цьому не всі розуміють, що пристрої з яскравим дисплеєм далеко не завжди є по-справжньому потребою.
Ще кілька років тому ТОП-ові смартфони мали пікову яскравість екрану на рівні 600-800 нит, і це не бентежило навіть найбільш вимогливих користувачів, а виробники не бачили сенсу нарощувати цю характеристику. Однак нещодавно все різко змінилося, і з’явилися такі пристрої, як:
Подібні показники яскравості дехто вважає небезпечним для очей людини.
Думки експертів щодо оптимальної яскравості екрану смартфона різняться, але більшість з них сходяться на думці, що для органів зору людини максимально комфортною є яскравість на рівні 120-600 нит. Це означає, що яскравість дисплея більше 1000 ніт вже є надмірною, не кажучи вже про показники 4500 ніт. Тоді навіщо виробники гаджетів постійно підвищують цю характеристику?
Відразу відзначимо, що максимальні показники яскравості дисплея на пристроях підтримуються не завжди, а лише під час перегляду контенту HDR або використання пристрою при яскравому освітленні.
Телефони з максимальними параметрами яскравості зручно використовувати на вулиці навіть у сонячний день. Але і в цьому випадку достатньо буде екрана з характеристикою в 1000 ніт, а на дисплеї з 1500 ніт картинка і текст буде добре читається.
Реальної потреби підвищення яскравості дисплеїв гаджетів, що носяться, понад 1500-2000 ніт просто немає. Виробники найчастіше пояснюють такі дії використанням нових матриць екрану.
Більшість експертів пояснюють цю тенденцію жорсткою конкуренцією брендів і прагненням підвищити свої продажі. Тому підвищену яскравість екрана на телефоні нам слід сприймати як ще один маркетинговий хід, і не більше.
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…
Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…
Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…