Статті

Скільки можна сидіти в телефоні без шкоди для здоров’я

Share
Час читання: 2 хв.

Про те, наскільки шкідливим може бути вплив носимих гаджетів, сперечаються постійно. Тому далі розповімо, яка ж реальна небезпека сучасного смартфона для органів зору його користувача.

Одразу ж зазначимо, що телефон впливає на здоров’я – це безперечно. Тривале сфокусоване навантаження зорового типу може стати причиною розвитку короткозорості, втоми м’язів та мігрені. Найнебезпечнішими такі побічні ефекти є для підлітків і дітей, оскільки їхній організм ще до кінця не сформувався, а все ще перебуває в процесі становлення.

Крім зазначених проблем, шкода від зловживання гаджетом може проявитися в розвитку різних психічних відхилень, до яких найчастіше відносять безсоння, депресію, інформаційний стрес тощо. Іншими словами, смартфон цілком може становити для свого власника серйозну загрозу, якщо користуватися ним велику кількість часу.

Скільки годин на день можна сидіти в телефоні

Однозначної відповіді на питання про те, скільки рекомендується сидіти в смартфоні без наслідків, сьогодні не дасть ніхто. Різні фахівці дають різні поради, які ґрунтуватимуться на певних наукових дослідженнях та/або особистому досвіді.

Однак загальні рекомендації все ж таки існують. Так, професійні офтальмологи встановлюють верхню межу використання носимого гаджета на рівні 6 годин на добу. При цьому потрібно розуміти, що це сумарний час, який вказано з деякими застереженнями.

Шість годин на добу – це загальний часовий відрізок саме сфокусованого навантаження, яке відчуває щодня доросла людина. До такого навантаження можна віднести не тільки взаємодію з дисплеєм телефону, а й роботу за лептопом, перегляд телевізора та інші дії, під час яких очі людини фокусуються в одній точці. З цієї причини персональні рекомендації в плані використання смартфона, завжди будуть різнитися.

Крім того, слід розуміти, що згадані 6 годин вказані не для світлового дня, а саме для 24 годин, протягом яких власник гаджета може використовувати цей пристрій. Це загальний час протягом доби, який не слід перевищувати. І тут дуже важливо згадати, що без шкоди для здоров’я просидіти всі шість годин у телефоні неможливо. Фахівці настійно рекомендують робити паузи кожні 15-25 хвилин, виконуючи при цьому, як мінімум, найпростішу гімнастику для ваших органів зору.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    GTA 6 стала найочікуванішою грою 2025 року

    Golden Joystick Awards, найтриваліша у світі церемонія вручення нагород за досягнення в галузі відеоігор, учора…

    23.11.2024

    Samsung знизить передбачувану вартість смартфонів серії Galaxy S25

    Компанія Samsung готується до майбутнього запуску свого нового покоління флагманських смартфонів Galaxy S25, поки що…

    23.11.2024

    WhatsApp впровадить нову функцію для захисту від спаму

    WhatsApp тестує новий спосіб надати своїм користувачам контроль над одержуваними ними комерційними повідомленнями. Платформа налічує…

    23.11.2024

    Intel може стати виробником чіпсетів Apple A20 для iPhone 18

    У мережі з'явилася інформація, що компанія Apple має намір диверсифікувати виробництво своїх процесорів довіривши цей…

    23.11.2024

    Samsung може збільшити ціну на Galaxy S25 Ultra

    Якщо чутки справдяться, Galaxy S25 Ultra може опинитися в дуже складній ситуації. Адже з такою…

    22.11.2024

    4 інноваційні функції iPhone 16 Pro, які зроблять його вартих вашої уваги

    Нещодавно було представлено нову лінійку смартфонів від Apple. І перше, що впадає у вічі, це…

    22.11.2024