Статті

Скільки можна сидіти в телефоні без шкоди для здоров’я

Share
Час читання: 2 хв.

Про те, наскільки шкідливим може бути вплив носимих гаджетів, сперечаються постійно. Тому далі розповімо, яка ж реальна небезпека сучасного смартфона для органів зору його користувача.

Одразу ж зазначимо, що телефон впливає на здоров’я – це безперечно. Тривале сфокусоване навантаження зорового типу може стати причиною розвитку короткозорості, втоми м’язів та мігрені. Найнебезпечнішими такі побічні ефекти є для підлітків і дітей, оскільки їхній організм ще до кінця не сформувався, а все ще перебуває в процесі становлення.

Крім зазначених проблем, шкода від зловживання гаджетом може проявитися в розвитку різних психічних відхилень, до яких найчастіше відносять безсоння, депресію, інформаційний стрес тощо. Іншими словами, смартфон цілком може становити для свого власника серйозну загрозу, якщо користуватися ним велику кількість часу.

Скільки годин на день можна сидіти в телефоні

Однозначної відповіді на питання про те, скільки рекомендується сидіти в смартфоні без наслідків, сьогодні не дасть ніхто. Різні фахівці дають різні поради, які ґрунтуватимуться на певних наукових дослідженнях та/або особистому досвіді.

Однак загальні рекомендації все ж таки існують. Так, професійні офтальмологи встановлюють верхню межу використання носимого гаджета на рівні 6 годин на добу. При цьому потрібно розуміти, що це сумарний час, який вказано з деякими застереженнями.

Шість годин на добу – це загальний часовий відрізок саме сфокусованого навантаження, яке відчуває щодня доросла людина. До такого навантаження можна віднести не тільки взаємодію з дисплеєм телефону, а й роботу за лептопом, перегляд телевізора та інші дії, під час яких очі людини фокусуються в одній точці. З цієї причини персональні рекомендації в плані використання смартфона, завжди будуть різнитися.

Крім того, слід розуміти, що згадані 6 годин вказані не для світлового дня, а саме для 24 годин, протягом яких власник гаджета може використовувати цей пристрій. Це загальний час протягом доби, який не слід перевищувати. І тут дуже важливо згадати, що без шкоди для здоров’я просидіти всі шість годин у телефоні неможливо. Фахівці настійно рекомендують робити паузи кожні 15-25 хвилин, виконуючи при цьому, як мінімум, найпростішу гімнастику для ваших органів зору.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Apple впровадила в iOS 18 зміни, які можуть завадити поліції

    Компанія Apple вбудувала в iOS 18 новий механізм захисту від злому. Про нього написали у…

    08.11.2024

    iPhone 18 Pro може отримати оновлену камеру з унікальною змінною діафрагмою

    Згідно з аналітиком Apple Мін-Чі Куо, компанія працює над суттєвим оновленням камери для iPhone 18,…

    08.11.2024

    iPhone почали перезавантажуватись, щоб не бути зламаними

    Згідно з інформацією видання 404 Media, компанія Apple могла зробити злом iPhone більш складним, додавши…

    08.11.2024

    8BitDo представила механічну клавіатуру у стилі ретро-консолі NES

    Компанія 8BitDo представила оновлену версію своєї механічної ретро-клавіатури 8BitDo Retro 108 Mechanical Keyboard, яка включає…

    08.11.2024

    На нових рендерах показали стильний дизайн майбутнього HUAWEI Mate 70

    Напередодні швидкого анонсу нової флагманської серії HUAWEI Mate 70 у мережі з'явилися рендери та список…

    08.11.2024

    Процесор у Mac mini працює швидше за свій аналог у MacBook Pro

    Журналісти в захваті від оновленого Mac mini із процесором M4 і називають його «маленьким дивом».…

    08.11.2024