Більшість сучасних смартфонів розроблено так, щоб власник міг використовувати їх у будь-який час без будь-яких обмежень. Однак процес заряджання може стати винятком. Деякі моделі, особливо бюджетні, рекомендується не навантажувати під час заряджання.
Нагрівання
Під час заряджання температура смартфона підвищується, але в межах норми. Якщо смартфон додатково навантажувати ресурсоємними додатками та мобільними іграми, нагрівання може збільшитися, що негативно впливає на батарею. У гіршому випадку занадто висока температура може призвести до пошкодження внутрішніх деталей, швидкої втрати ємності акумулятора та виходу його з ладу.
Якщо смартфон під час використання на зарядці гріється так, що його стає некомфортно тримати в руці, рекомендується закрити всі додатки і залишити телефон заряджатися. Крім того, можна скористатися спеціальними додатками для перевірки внутрішньої температури пристрою – вона не має бути вищою за 45-50°C.
Повільна зарядка
Навіть з підтримкою стандартів швидкої зарядки телефон буде заряджатися в рази повільніше, якщо ним користуватися під час підключення до ЗП. Це відбувається через одночасне заряджання і розряджання пристрою, які також збільшують навантаження на батарею. Якщо підвищити рівень заряду потрібно швидко, краще закрити всі запущені додатки, а для максимально швидкого заряджання – вимкнути пристрій або хоча б увімкнути авіарежим.
Зменшення продуктивності
Щоб уникнути зайвого навантаження на смартфон, пристрій може штучно знижувати його продуктивність під час заряджання. Тому, наприклад, мобільні ігри на смартфоні під час заряджання можуть гальмувати, а число кадрів за секунду – зменшуватися. На бюджетних моделях з маленьким об’ємом оперативної пам’яті заряджання може впливати на продуктивність телефона загалом: сповільнюється перехід між вікнами, додатки відкриватимуться і працюватимуть у рази повільніше або зависатимуть.
Підвищене навантаження на акумулятор
Якщо смартфон не розрахований на підвищені навантаження (стосується бюджетних моделей), одночасне використання і заряджання можуть призвести до швидшого зносу акумулятора. У результаті батарею або сам смартфон доведеться оновити раніше.
У яких випадках смартфоном можна користуватися під час заряджання?
Перераховані вище причини поширюються саме на навантаження смартфона під час під’єднання до мережі, тобто на запуск мобільних ігор і “важких” застосунків (наприклад, для опрацювання фото та відео). Виходячи з цього, смартфоном можна користуватися на зарядці в таких випадках:
- Якщо навантаження на нього невисоке, наприклад, запущено месенджер, YouTube та інші програми, які не потребують великого обсягу ОЗП для роботи.
- Якщо смартфон розрахований на високі навантаження. Пристрої середнього і високого цінового сегмента, зокрема ігрові смартфони, повинні справлятися з навантаженням навіть при підключенні до зарядного пристрою. Зазвичай у них передбачено спеціальний ігровий режим, а нерідко й системи охолодження, що запобігають нагріванню смартфона.
Важливо керуватися і поведінкою самого телефона. Якщо він відчутно гріється на зарядці або починає сильно гальмувати, варто утриматися від його використання, доки зарядка не буде закінчена.