Цей посібник з покупки допоможе вам знайти відповідну гарнітуру віртуальної реальності (VR) для ваших ігрових або розважальних потреб, незалежно від того, чи є у вас вже потужний ігровий ПК або вам потрібна VR-гарнітура, яка працюватиме самостійно без додаткового обладнання.
Ціна VR-гарнітури залежить від кількох факторів, таких як можливість використання без комп’ютера, роздільна здатність, методів управління та відстеження. Найдорожчі гарнітури VR також потребують дорогого комп’ютера для використання.
Ось загальне уявлення про те, на що варто розраховувати:
Ціновий діапазонХарактеристики<$300Автономна Може мати можливість використання з прив’язкою Роздільна здатність 1832×1920 на одне око Неможливо грати в висококласні ігри без прив’язки до комп’ютера Відстеження всередині і зовні$300-600Прив’язаний Не бездротовий $600-1000Прив’язаний Не бездротовий Може не включати контролери або систему стеження Зовнішнє стеження з роздільною здатністю 2880×1600 на одне око$1000-1200Прив’язане Не бездротове Включатиме контролери та систему стеження Зовнішнє стеження з роздільною здатністю 2408 × 2448 на один оч Зовнішнє стеження з роздільною здатністю 2448 × 2448 на око
Як правило, для запуску ігор у гарнітурах VR потрібен окремий комп’ютер, але в деяких моделях обчислювальна потужність вбудована прямо в гарнітуру. Деякі VR-гарнітури виходять на ринок з можливістю робити і те, і інше: працювати як з окремим комп’ютером, так і без нього, але вони поки не набули широкого поширення.
Коли VR-гарнітура підключена до комп’ютера, комп’ютер виконує всю важку роботу та передає відео- та аудіосигнали на гарнітуру. Це означає, що продуктивність залежить від потужності комп’ютера. Підключення гарнітури VR до потужного комп’ютера призведе до більш високої частоти кадрів, кращої графіки та більшої кількості персонажів та об’єктів на екрані одночасно. Деякі ігри можуть працювати тільки на ПК із підтримкою VR, а не безпосередньо на окремій гарнітурі VR.
Якщо у вас немає ПК з підтримкою VR і ви не хочете вкладати в нього гроші, то автономна гарнітура VR забезпечить вам ті ж враження, але в дещо урізаному вигляді. Багато з тих самих ігор доступні, але з графічними та геймплейними змінами, що дозволяють запускати їх на менш потужному обладнанні, вбудованому в автономні гарнітури VR.
Коли ви підключаєте гарнітуру VR до ПК із підтримкою VR, ви можете зробити це за допомогою одного кабелю, кількох кабелів або бездротового з’єднання. Для деяких гарнітур VR потрібен HDMIHDMI, кабель передачі даних та кабель живлення, а для інших потрібний лише один кабель USB-C кабель передачі даних. У будь-якому випадку кабель має бути постійно підключений. Це може призвести до заплутування кабелю під час гри, особливо якщо ви ходите по кімнаті під час гри.
Якщо ви хочете отримати найкращий, реалістичний та безпечний досвід використання VR, бездротове з’єднання – це те, що вам потрібно. Автономні гарнітури VR за визначенням бездротові, але деякі прив’язані гарнітури VR можна підключити до ПК із підтримкою VR через бездротове з’єднання. У деяких випадках для перетворення гарнітури VR на бездротову гарнітуру VR необхідно придбати окремий бездротовий периферійний пристрій.
Всі гарнітури VR мають обмежену кількість вбудованих функцій відстеження, що дозволяє вам повертати голову у реальному світі та одночасно повертати погляд у віртуальному світі. Гарнітура VR повинна відстежувати ваші рухи в реальному світі, щоб забезпечити додаткові рухи, такі як рух голови вперед та назад або навіть встання та ходьба.
Існує два типи відстеження рухів у VR: зовні всередину та зсередини назовні. Назви відносяться до того, як відстежуються ваші рухи у реальному світі.
У системах Outside-in використовуються базові станції, які розміщені на вашому столі або в кімнаті. Базові станції стежать за вами, або гарнітура VR стежить за базовими станціями, залежно від конкретної технології, що використовується гарнітурою. У поєднанні два або три такі трекери можуть відстежувати та розраховувати ваше переміщення в режимі реального часу, дозволяючи вам переміщатися у віртуальному просторі, рухаючись у реальному світі, що називається room-scale VR.
Системи Inside-out використовують вбудовані в VR-гарнітуру датчики для відстеження відносного положення об’єктів у навколишньому середовищі та визначення на основі цього напряму та швидкості вашого руху. Такі гарнітури можуть відслідковувати положення VR-контролерів, які ви тримаєте в руках. Ці системи доступніші в налаштуванні та використанні, оскільки працюють прямо з коробки без додаткових налаштувань, але вони не завжди такі точні.
Якщо ви новачок в VR і хочете отримати щось працююче, краще використовувати метод відстеження “зсередини назовні”, так як він не вимагає складного процесу налаштування. Якщо ви хочете відстеження всього тіла, то метод “зовні-всередину” є більш гнучким.
Ідеальним дозволом для VR-гарнітури було б близько 8K на кожне око, але поки що це недосяжно. Загалом, більш висока роздільна здатність завжди краща. Проблема в тому, що дисплеї у VR-гарнітурах знаходяться неймовірно близько до очей, набагато ближче, ніж ви зазвичай тримаєте телефон, тому при нижчій роздільній здатності підвищується ймовірність того, що ви зможете розрізнити окремі пікселі. Коли це відбувається, виникає відчуття, що ви дивитеся на світ через екран.
При роздільній здатності 1440×1600 і нижче ефект ширми дуже помітний. При 1832×1920 ефект значно зменшується, але все ще помітний. Деякі люди перестають помічати ефект дверей екрану за 2448×2448, але різні люди повідомляють про різні відчуття.
Будь-хто, хто грає в багато ігор, повинен задуматися про купівлю VR-гарнітури, але творчі люди, кіномани та багато інших також мають розглянути можливість придбання. У міру того, як гарнітури VR будуть ставати все більш поширеними, вони будуть все більш цінними для інших видів діяльності, від спілкування до роботи.
Ось деякі люди, яким варто задуматися про придбання VR-гарнітури:
Якщо ви ніколи раніше не володіли гарнітурою VR, то вам доведеться попрацювати, щоб бути готовим і відразу ж почати гру, як тільки вона з’явиться у продажу. Ось короткий огляд того, що ви можете зробити одразу після покупки і що потрібно робити, коли гарнітура буде доставлена:
Гарнітура VR – це пристрій, який ви одягаєте як окуляри великого розміру. Гарнітура закриває очі і містить два дисплеї або один, розділений навпіл, на якому відображаються два зображення. Кожне зображення виводиться на одне око, щоб око не бачило іншого зображення. Оскільки зображення, яке показується кожному оку, знаходиться під трохи різним кутом, ваш мозок інтерпретує їх як тривимірні.
Деякі гарнітури VR призначені для роботи з дорогими ПК із підтримкою VR; інші мають вбудоване комп’ютерне обладнання та не вимагають окремого ПК.
ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ
2024 рік став переломним для технологій, які не лише змінили окремі галузі, а й наблизили…
Обробка запитів за допомогою генеративного штучного інтелекту — це серйозне навантаження для дата-центрів, які одночасно…
Завдяки опублікованим індійським ресурсом фото та інформації стало відомо, що базовий Redmi Note 14 4G…
Компанія Apple перебуває під пильною увагою після запуску своєї нової функції Apple Intelligence, що працює…
Витоки та рекламні візуалізації, що нещодавно з'явилися, дають змогу зазирнути в майбутнє серії iPhone 17…
Користувачі Windows 11, які встановили накопичувальне оновлення, що вийшло на цій накопичувальне оновлення, зіткнулися з…