Комп’ютери, на відміну смартфонів, мають набагато більший запас міцності. І навіть старий комп’ютер ще може цілком нормально працювати. Але є умова – процесор повинен мати не менше 2х ядер та базову частоту від 2 ГГц.
Якщо у вашому ПК параметри CPU відповідають, то я дам вам кілька порад щодо покращення продуктивності старого комп’ютера. Ну чи ноутбука – тут все залежить від можливості модернізації.
Допоможе, якщо в старому ПК всього 2 гігабайти пам’яті. Встановивши 4 чи 8, буде помітний приріст. А ось із 4-х до 8-ми (або з 8 до 12 Гб), як правило, при звичайних завданнях (браузер, документи) відчуття приросту швидкодії буде не таке відчутне.
При збільшенні пам’яті не забуваємо про частоту – якщо ви додаєте ще одну плату пам’яті, частота повинна збігатися. Якщо є сумніви, то краще встановити один модуль пам’яті потрібного обсягу. Пам’ять старого типу, така як DDR3, не коштує великих грошей і за бажання можна на старому ПК зробити 16 або 32 гігабайти, купивши її на вторинному ринку.
У старому комп’ютері з великою ймовірністю стоїть класичний жорсткий диск, який може дати високу швидкість. А от якщо замінити старий HDD на SSD накопичувач, то можна отримати приріст швидкості читання та запису з накопичувача. Зручно, коли ОС встановлено на SSD, а HDD використовується для зберігання файлів. Необов’язково купувати SSD великого обсягу – для Windows і базового набору програм достатньо накопичувача обсягом 120 гігабайт (але краще купувати від 256 Гб і вище).
Практично будь-який CPU можна розігнати – підвищується частота і, відповідно, швидкість роботи ПК загалом. До цієї процедури потрібно підходити з обережністю, попередньо вивчивши інструкцію, а також прочитавши відповідні форуми, де користувачі діляться своїм досвідом у розгоні того чи іншого процесора.
Пам’ятайте, що розгін процесора може призвести до незворотних наслідків – може згоріти як сам камінь, так і материнська плата. При розгоні процесора потрібно бути впевненим у тому, що система охолодження працює справно, а не межі своїх можливостей.
Проблема старого комп’ютера полягає виключно у програмах. Нові програми повільно працюють на старому залізі – тут відіграє свою роль технічний прогрес. Але що нам заважає скористатися торентами та знайти софт минулих років? Мені ось, наприклад, дуже подобається Microsoft Office 2007 — досі іноді використовую саме цю версію текстового редактора на одному ПК.
Звичайно, не весь старий софт коректно працюватиме, якщо він пов’язаний з інтернетом, але більшу частину програм можна підібрати. А ось із браузером таке не вийде – краще використовувати лише останню версію оглядача.
Якщо немає можливості змінити жорсткий диск, а хочеться більш-менш комфортної роботи, то краще всього зберегти необхідні дані, відформатувати накопичувач і встановити ОС знову. У налаштуваннях Windows можна поставити параметри швидкодії на максимум, вимкнувши непотрібні ефекти. Не забуваємо протестувати жорсткий диск — якщо у нього є пошкоджені сектори, то стабільна і швидка робота не може бути гарантованою.
На старих материнських платах використовувалися два набори SATA роз’ємів – sata 2 та sata 3. Перевірте, щоб диск був підключений саме через sata 3. Це не дасть великого приросту, але вузьким місцем точно не стане.
А можна піти ще далі і встановити якесь полегшене складання на базі Linux — навіть дуже древній ПК працюватиме цілком стерпно на подібній ОС.
Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…
Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…
Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…
Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…
Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…
Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…