Як у жодному разі не можна заряджати смартфон: 3 головні помилки

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Неправильна зарядка смартфона може призвести не тільки до втрати ємності батареї, а й до її поломки. Розповімо про 3 головні помилки, які негативно позначаються на акумуляторі телефона.

Сильна розрядка смартфона

Незважаючи на запевнення багатьох про те, що смартфон обов’язково потрібно ставити на зарядку при досягненні 20%, це лише рекомендоване значення. Розрядити смартфон до 0% можна, але є важливий нюанс – якщо пристрій повністю розрядився, його потрібно одразу поставити на зарядку. З цієї причини і варто уникати подібних ситуацій, оскільки легко забути про розряджений гаджет або просто не мати доступу до розетки в потрібний момент.

Реклама

Сильна розрядка смартфона небезпечна тим, що може ввести пристрій у стан глибокого розряду. Це захисна реакція батареї телефону, внаслідок якої той за допомогою контролера живлення блокує електричний ланцюг акумулятора. Вивести смартфон із глибокого розряду складно, оскільки назад батарея може і не запрацювати. Ба більше, навіть якщо смартфон вдасться “оживити”, під час кожного глибокого розряду акумулятор частково деградує, а отже, втрачає частину ємності. У результаті розряджатися він буде куди швидше, а заряджатися повільніше.

Важливо якомога швидше підключати смартфон до зарядного пристрою, якщо він все ж розрядився до нуля. Якщо ж зробити це найближчим часом не вдасться, а смартфон майже розряджений, необхідно встановити режим енергозбереження, а самим телефоном перестати користуватися, закривши всі додатки і відключивши бездротові з’єднання.

Регулярне нічне заряджання

Від кількох рідкісних нічних зарядок батареї нічого не буде – її ємність знизиться в нормальних межах. Але регулярне нічне заряджання може незначно скоротити термін служби акумулятора. Щоб уникнути цього, виробники більшості смартфонів впровадили особливу функцію. На різних брендах вона називається “Розумна зарядка”, “Нічна зарядка” або “Оптимізована нічна зарядка”. Знайти її можна в розділі “Батарея”, а працює вона на основі штучного інтелекту.

Функція розпізнає режим сну власника, заряджає смартфон до 80%, припиняє зарядку, а потім дозаряджає ближче до ранку. Так вдається уникнути непотрібної втрати ємності і продовжити термін служби батареї смартфона.

Перегрів акумулятора

Під час заряджання батарея смартфона трохи нагрівається, але в безпечних межах. Якщо ж нагрівання збільшиться, то може досягти тієї позначки, за якої батарея почне відчувати негативні наслідки. При занадто високій температурі акумулятора, всередині нього починають проходити хімічні реакції, в результаті яких батарея втрачає ємність. Ба більше, в гіршому разі перегрів може призвести до здуття акумулятора і його подальшого загоряння.

З цієї причини не рекомендується заряджати смартфон під прямими сонячними променями, під час спеки, в приміщеннях з високою температурою. Також під час заряджання варто знімати з телефона масивний чохол, не тримати пристрій під подушкою або іншою тканиною, яка утримуватиме тепло всередині і не даватиме смартфону охолоджуватися.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ