У будь-якому смартфоні або мобільному телефоні є функція надсилання текстових повідомлень – вона була навіть у той час, коли “мобільники” тільки стали популярними. І ті, хто мав стільниковий телефон, пам’ятають, як ми писали один одному SMS-повідомлення, бо розмовляти телефоном було дуже дорого.
Але тут з’явився WhatsApp і всі забули про банальні “есемески”. Пам’ятаєте, коли ви востаннє відправляли звичайне текстове повідомлення? Не забудьте дати відповідь у коментарях, а також підписатися на “Блог системного адміністратора” – тут багато всякого цікавого.
Якщо звичайні SMS-повідомлення доступні не тільки на смартфоні, а й на звичайному кнопковому телефоні, то робота WhatsApp ґрунтується на доступі до мережі Інтернет.
Без підключення до інтернету месенджери працювати просто не будуть, а SMS відправити можна навіть у тому випадку, якщо рівень сигналу дуже низький. Пам’ятайте, що якщо ви вимкнете Wi-Fi і мобільну мережу, то ви не зможете отримувати і відправляти повідомлення через будь-який месенджер.
За SMS-повідомлення все одно доведеться платити – все залежить від тарифного плану. Практично ніде немає безлімітного надсилання текстових повідомлень. А ось месенджер, за фактом, безкоштовний, оскільки використовує доступ до мережі. Ну, звісно, за інтернет потрібно платити, але багато операторів мобільного зв’язку надають опцію “Безлімітні месенджери”, яка може працювати навіть за негативного балансу.
SMS-повідомлення за замовчуванням не підтримують групові чати, а якщо робити відправлення одразу кільком абонентам, то це може бути дорого. У месенджері ж можна створювати різні безкоштовні групові чати для всіх потреб.
За допомогою месенджера можна відправити голосові повідомлення, фото, відео, стікери. А ось в SMS це неможливо – тільки текст. Так, є такі повідомлення MMS, які засновані на SMS. Тільки от надсилання MMS може бути значно дорожчим за SMS і також є обмеження за обсягом медіафайлів. Ну і швидкість, з якою передаються MMS, завжди залишає бажати кращого.
Месенджер використовує наскрізне шифрування і стверджується, що повідомлення навіть не зберігаються на сервері. А ось SMS-повідомлення більш схильні до компрометації і можуть зберігатися тривалий час на серверах оператора зв’язку.
Колись, десь між 2009 і 2011 роками, ходили чутки, що Apple ось-ось випустить свій телевізор.…
Смартфони Samsung Galaxy завжди викликали у мене захоплення своїми шикарними дисплеями та якісними камерами. Але…
Компанія Samsung активно працює над створенням інноваційного смартфона з трьома складними секціями, вихід якого очікується…
Samsung повернула собі лідерство на світовому ринку складних смартфонів, значно збільшивши свою частку ринку з…
Стартап Ілона Маска xAI, що спеціалізується на штучному інтелекті, близький до залучення інвестицій на суму…
Авторитетний "Samsung-інсайдер" Ice Universe повідомив, що під час внутрішнього тестування розробники оболонки One UI 7…