3 помилки, яких припускається майже кожен користувач під час заряджання ноутбука

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Ноутбук є практично у кожного, але мало хто взагалі замислюється про деякі речі, наприклад про зарядку лептопа. Розглянемо це питання трохи докладніше – не забудьте натиснути “підписатися” на мій скромний блог системного адміністратора.

Реклама

Помилка №1 – “Заряд-розряд”

Багато користувачів навіть перебуваючи вдома люблять залягти з ноутбуком на диван, ліжко, кухню і не підключають його до зарядного пристрою. Сучасний лептоп може спокійно опрацювати від акумулятора більше 5 годин і навіщо ці дроти? З одного боку, так, але чим більше циклів «заряд-розряд» отримує акумуляторна батарея, тим швидше вона втрачає свої властивості до накопичення енергії або просто деградує.

Ось у мене чоловік так любить робити — батареї вистачає приблизно на рік, потім її доводиться міняти. Мої ж ноутбуки по 3 років відмінно зберігають заряд – завжди намагаюся підключати лептоп до джерела живлення, якщо він є поруч.

Помилка №2 — Блок живлення чимось завалений

Дуже часто любителі використовувати ноутбук на ліжку не замислюються про те, де зараз блок живлення лептопа? Часто він опиняється під ковдрою або чимось завалений. Але варто розуміти, що під час роботи джерело живлення виділяє тепло і це тепло йому кудись треба віддавати. Конструкцією передбачено, що тепло віддається на корпус, а корпус охолоджується природним чином, але тільки якщо нічим не закритий.

Тривалий перегрів блоку живлення може призвести як до деградації елементів усередині, що може призвести до неправильної зарядки акумулятора. У деяких випадках не виключається ризик пожежі – такі випадки траплялися на практиці. Завжди потрібно стежити за станом заповітної коробочки та періодично оглядати корпус на предмет порушення геометрії та оплавлення.

Помилка №3 – Глибокий розряд

Деякі користувачі використовують помилкову теорію про те, що акумулятор потрібно повністю розрядити, а потім зарядити. І працюють за ноутбуком доти, доки він не відключиться через брак енергії. Прям реально сидять і чекають, заздалегідь зберігши дані. Але це не так — сучасні акумулятори глибокий розряд не люблять.

Хоч і всередині лептопа є розумний контролер заряду, який не дасть акумулятор повністю розрядитися, але не завжди він працює коректно. Найкраще ставити ноутбук на зарядку, коли залишається приблизно 10% рівня акумулятора і не допускати глибокого розряду. У ноутів Samsung була утиліта, яка переводила пристрій у режим сну вже на 20% і не давала зарядитися більше 80%.

Не забуваємо також, що в Windows є інструменти енергозбереження – можна включати ноутбук на повну потужність тоді, коли потрібно вирішувати ресурсні завдання. А якщо ви друкуєте документ у Ворді, можна поставити режим економії енергії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Митник Михайло
Митник Михайлоhttp://itechua.com/
Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: