Що краще iPhone чи Android: як вибрати і за якими критеріями

iOS та Android – що краще, чому, як зробити вибір?

Час читання: 11 хв.

Конкуренція між екосистемами iPhone і Android – це давнє суперництво, яке триває з моменту появи смартфонів. Вона є рушійною силою інновацій і вибору на ринку смартфонів. Користувачі користуються перевагами кожного з них, а вибір часто зводиться до них. та бюджету. З розвитком технологій змінюється і характер цього суперництва: кожна екосистема підштовхує іншу як вдосконалення та адаптації.

Реклама

Основні моменти

Доля рынка

iOS від Apple займає значну частку ринку в США і на інших розвинених ринках, маючи репутацію першокласного, стабільного і безпечного користувальницького інтерфейсу.

Android, очолювана компанією Google, займає домінуюче становище на світовому ринку. Цю операційну систему вибирають у багатьох країнах, що розвиваються, і користувачі, які віддають перевагу індивідуальному підходу і широкому вибору пристроїв.

Екосистема та інтеграція

Екосистема Apple відома своєю безшовною інтеграцією всіх пристроїв, включаючи Mac, iPad, Apple Watches і Apple TV. Така інтеграція сприяє лояльності до бренду і спрощує користувальницький досвід.

Android пропонує більш відкриту екосистему, працюючи з різними виробниками та інтегруючись з широким спектром продуктів і послуг. Сервіси Google, такі як Google Диск, Карти та Асистент, глибоко інтегровані, що підвищує функціональність.

Різноманітність апаратного забезпечення

Apple випускає обмежену кількість моделей на рік, роблячи ставку на преміальний дизайн і контрольовані апаратні стандарти.

На платформі Android працює безліч пристроїв різних виробників – від бюджетних до дорогих телефонів, що дає споживачам широкий вибір функцій і цін.

Оновлення програмного забезпечення та безпека

Apple регулярно і одночасно оновлює програмне забезпечення всіх своїх пристроїв, забезпечуючи безпеку і сталість функцій.

Процес оновлення Android більш фрагментований через різноманітність виробників і інтерфейсів користувача. Однак Google працює над поліпшенням цієї ситуації, реалізуючи такі ініціативи, як Project reble.

Налаштування

iOS пропонує більш контрольований і послідовний досвід користувача з обмеженими можливостями налаштування.

Android відрізняється високим ступенем кастомізації, дозволяючи користувачам змінювати практично всі аспекти інтерфейсу користувача і вибирати програми за замовчуванням.

Сприйняття бренду та лояльність

Користувачі Apple, відомі своєю лояльністю до бренду, часто залишаються прихильниками екосистеми через її преміальність, обслуговування клієнтів і вартість перепродажу.

Android приваблює користувачів, для яких важливі гнучкість, вибір і співвідношення ціни та якості. Різноманітність ринку Android означає, що лояльність до бренду може значно змінюватись.

Операційна система iOS та Android

Плюси та мінуси iOS

Плюси iOS

1. Безшовна інтеграція екосистеми: пристрої на базі iOS легко поєднуються з іншими продуктами Apple, такими як комп’ютери Mac, годинник Apple Watch і AirPods, забезпечуючи єдиний і інтуїтивно зрозумілий досвід користувача.

2. Якість і продуктивність: суворий контроль Apple над апаратним і програмним забезпеченням гарантує високу продуктивність і якість пристроїв iOS.

3. Регулярні оновлення: користувачі iOS регулярно отримують оновлення програмного забезпечення безпосередньо від Apple, що забезпечує доступ до новітніх функцій і виправлень безпеки.

4. Безпека та конфіденційність: Apple приділяє особливу увагу безпеці та конфіденційності, часто оновлюючи програмне забезпечення для захисту від загроз і чітко дотримуючись політики конфіденційності.

5. Якість додатків: App Store відомий своїм суворим процесом перевірки додатків, що призводить до появи більш якісних і безпечних додатків.

6. Підтримка клієнтів: Apple пропонує широку підтримку клієнтів через свої роздрібні магазини та онлайн-сервіси.

7. Цінність при продажу: iPhone, як правило, зберігають свою вартість краще, ніж більшість телефонів на базі Android, що робить їх гарним вкладенням коштів у довгостроковій перспективі.

Мінуси iOS

1. Ціна: продукти Apple зазвичай дорожче своїх аналогів на аndroid, що робить їх менш доступними.

2. Невелика кастомізація: в порівнянні з Android, iOS пропонує обмежені можливості налаштування. Користувачі не можуть змінювати програми за промовчанням або сильно модифікувати інтерфейс.

3. Закрита екосистема: екосистема Apple закрита, що означає, що користувачі часто змушені користуватися тільки продуктами та послугами Apple.

4. Обмежений вибір пристроїв: Apple випускає всього кілька моделей на рік, що обмежує вибір за розміром, функціями і ціною.

5. Немає можливості розширення пам’яті: iPhone не підтримують можливість розширення пам’яті, як багато пристроїв на базі Android, що змушує користувачів купувати моделі з великим об’ємом пам’яті за більш високою ціною.

6. Ремонт та обслуговування: ремонт iPhone може обійтися недешево, а завдяки власній розробці Apple, знайти сторонні ремонтні сервіси часто складніше.

7. Сумісність з апаратним забезпеченням: пристрої iOS можуть бути не зовсім сумісні з продуктами інших виробників, що обмежує набір аксесуарів і периферійних пристроїв, які ви можете з ними використовувати.

Плюси та мінуси Android

Плюси Android

1. Відкрита екосистема: відкритість Android забезпечує велику гнучкість і можливість налаштування. Користувачі можуть змінювати практично всі аспекти інтерфейсу користувача і встановлювати програми за замовчуванням відповідно до своїх уподобань.

2. Різноманітність пристроїв: існує широкий вибір пристроїв на базі Android, що задовольняють будь-якому бюджету, смаку та потребам. Від дорогих до бюджетних — для кожного знайдеться щось своє.

3. Розширюване сховище: багато пристроїв Android пропонують можливість розширення пам’яті за допомогою карт microSD, що робить збільшення обсягу пам’яті економічно вигідним.

4. Інтеграція з Google: Android глибоко інтегрований з сервісами та додатками Google, такими як Google Диск, Google Фото та Google Асистент, забезпечуючи безперебійну роботу користувачів цих сервісів.

5. Інновації та різноманітність функцій: завдяки розмаїтості виробників, що використовують Android, доступний широкий спектр інноваційних функцій, що розширюють межі можливостей телефонів.

6. Вибір апаратного забезпечення: завдяки Android, користувачі можуть вибирати пристрої з різними апаратними функціями, такими як знімні акумулятори, інфрачервоний порт і т. д., які часто недоступні на пристроях iOS.

7. Кастомні ПЗУ та Root-доступ: підготовлені користувачі можуть змінювати свої телефони за допомогою користувацьких ПЗУ та отримувати Aroot-доступ, щоб контролювати ще більше аспектів пристрою.

Мінуси Android

1. Фрагментація: величезна різноманітність пристроїв та виробників призводить до фрагментації, що ускладнює сумісність додатків з усіма пристроями та своєчасне отримання оновлень для всіх пристроїв.

2. Непостійний користувальницький досвід: через відмінності в апаратному забезпеченні пристроїв і користувальницьких інтерфейсів різних виробників користувальницький досвід може сильно відрізнятися на різних пристроях Android.

3. Проблеми з безпекою: незважаючи на те, що Android безпечний, його відкритість і затримка оновлень для деяких пристроїв можуть зробити його більш вразливим, ніж iOS.

4. Затримки оновлень: якщо у вас немає Google Pixel або кількох інших обраних моделей, ви можете зіткнутися зі значними затримками в отриманні останніх оновлень через час обробки виробником та оператором.

5. Якість додатків: хоча в Google Play Store більше додатків, ніж в App Store від Apple, контроль якості менш суворий, що призводить до поширення неякісних або потенційно шкідливих додатків.

6. Adware і Bloatware: багато пристроїв Android поставляються з встановленими програмами, а іноді і рекламним ПЗ, яке може дратувати і його важко видалити.

7. Продажна вартість: пристрої Android зазвичай мають нижчу вартість при перепродажі в порівнянні з iPhone, особливо не флагманські моделі.

Дизайн iPhone и Android

Зовні смартфони на iPhone і Android не різняться ніяк – це плоскі прямокутники з екранами. Є моделі Android, що буквально копіюють дизайн моделей iPhone, і розрізнити їх може тільки експерт. Тому, коли мова йде про дизайн, то правильніше говорити про дизайн інтерфейсів.

Інтерфейси пристроїв iPhone (iOS) і Android представляють дві різні філософії в дизайні, функціональності і користувальницькому досвіді.

Головний екран та макет

iPhone (iOS): iOS має сітку іконок додатків на головному екрані з невеликими можливостями налаштування. Всі програми відображаються на головному екрані або в папках, а для часто використовуваних додатків є док. В останніх оновленнях iOS пропонує віджети, які можна розміщувати серед іконок додатків.

Android: домашні екрани Android дуже налаштовуються. Користувачі можуть розміщувати іконки програм в будь-якому місці, використовувати віджети різних розмірів в будь-якому місці домашнього екрану, і часто у них є кілька домашніх екранів, які можна перегортати. У скриньці додатків окремо перераховані всі встановлені програми.

Налаштування

iPhone (iOS): Персоналізація в iOS відносно обмежена. Користувачі можуть змінювати шпалери, розставляти додатки, а з недавніх пір – використовувати віджети і створювати власні іконки додатків з ярликами. Однак загальний зовнішній вигляд та функціональність залишаються незмінними.

Android: Android відомий своїми широкими можливостями налаштування. Користувачі можуть змінити практично всі аспекти інтерфейсу, включаючи пускову установку, яка змінює весь зовнішній вигляд і функціональність домашнього екрану. Користувальницькі теми, живі шпалери та унікальні віджети дозволяють створити індивідуальний досвід.

Повідомлення

iPhone (iOS): повідомлення в iOS з’являються в Центрі повідомлень, доступ до якого можна отримати, провівши пальцем вниз від верхньої частини екрана. Повідомлення групуються за програмами, і ви можете взаємодіяти з ними або відхиляти їх окремо.

Android: в Android також є шторка повідомлень, яку користувачі тягнуть зверху вниз. Повідомлення більш інтерактивні і дозволяють виконувати такі дії, як відповідь на повідомлення прямо з повідомлення. Крім того, користувач може більш детально налаштовувати їх.

Голосові помічники

iPhone (iOS): iOS поставляється з Siri, голосовим помічником Apple, який може виконувати цілий ряд завдань і тісно інтегрований з рештою екосистеми.

Android: на пристроях Android в основному використовується Google Assistant, відомий своєю сильною веб-інтеграцією, розумінням контексту і широким спектром можливостей.

Ціна iPhone і Android

iPhone (iOS)

Apple пропонує такі варіанти, як iPhone SE, які є більш доступними за ціною і володіють багатьма з тих же функцій, що і моделі вищого класу. Ціни на ці моделі починаються із середнього діапазону.

Нові флагманські моделі, такі як iPhone 12, 13 або 14, можуть бути досить дорогими, часто починаючи з преміум-цін і підвищуючись зі збільшенням обсягу пам’яті або розмірів. Apple зазвичай знижує ціни на старі моделі, коли виходить нова версія, пропонуючи дещо більш доступну точку входу в екосистему iOS.

Android

Android орієнтований на всі сегменти ринку, пропонуючи безліч варіантів за доступними цінами і забезпечуючи базову функціональність смартфону. Існує широкий вибір Android-пристроїв середнього цінового діапазону, що пропонують баланс між продуктивністю і вартістю, часто з характеристиками, що конкурують зі старими флагманськими моделями.

Топові пристрої на базі Android від таких брендів, як ASamsung, Google і OnePlus, можуть коштувати так само дорого, як і iPhone, особливо моделі з великими дисплеями, висококласними камерами і великим об’ємом пам’яті.

Тривалість життя iPhone та Android

iPhone (iOS)

iPhone зазвичай отримує оновлення iOS протягом чотирьох-шести років з моменту випуску, що сприяє більш тривалому терміну служби. Ці оновлення включають нові функції, виправлення безпеки і поліпшення продуктивності.

iPhone відомі своєю якістю складання та довговічністю. При правильному догляді вони можуть залишатися функціональними і добре працювати протягом багатьох років.

Термін служби акумулятора може почати скорочуватися через два-три роки, але Apple пропонує послуги із заміни акумулятора, які можуть продовжити термін служби пристрою.

Android

Термін служби оновлень Android суттєво залежить від виробника та моделі. Пристрої Pixel від Google зазвичай отримують оновлення протягом трьох років, в той час як інші виробники можуть пропонувати менший термін. Це може вплинути на безпеку та функціональність телефону в довгостроковій перспективі.

Високоякісні пристрої на базі Android зазвичай відрізняються гарною якістю складання і довговічністю. Однак бюджетні та деякі середні пристрої можуть виявитися не такими міцними та довговічними.

iPhone, як правило, дорожче при покупці і має більш високу вартість при перепродажі. Вони пропонують постійний і довгостроковий цикл оновлення програмного забезпечення, що сприяє потенційно більш тривалому терміну служби. Пристрої на базі Android відрізняються більш широким діапазоном цін і функцій, а термін їх служби істотно варіюється в залежності від виробника і моделі. Для обох платформ можна вибрати трохи більш стару модель або дочекатися розпродажу. В кінцевому рахунку, найкращий вибір залежить від вашого бюджету, переваг і того, як довго ви збираєтеся зберігати пристрій.

Корисні «фішки» iPhone та Android

Пристрої iPhone і Android оснащені безліччю функцій, багато з яких спрямовані на підвищення зручності використання, продуктивності, безпеки та розваг.

Корисні функції iPhone

1. Face ID і Touch ID: це безпечні та зручні способи розблокування пристрою, здійснення платежів та підтвердження справжності покупок.

2. iMessage та FaceTime: надійні та безпечні способи текстового, голосового та відеозв’язку, ексклюзивні для пристроїв Apple.

3. Airdrop: швидкий обмін файлами, фотографіями та відео між пристроями Apple без необхідності фізичного підключення.

4. Відстеження здоров’я та фітнесу: інтегровані додатки для відстеження здоров’я та активності, які ідеально поєднуються з Apple Watch та іншими пристроями.

5. Apple Pay: безпечний і зручний спосіб здійснення платежів у магазинах, додатках та в Інтернеті.

6. Siri: голосовий помічник Apple, який може відправляти повідомлення, здійснювати дзвінки, встановлювати нагадування і багато іншого за допомогою голосових команд.

7. Screen Time: відстежуйте та контролюйте використання пристроїв вами та членами вашої родини за допомогою докладних звітів та розкладу простою.

8. Живі фотографії: зафіксуйте кілька секунд руху та звуку на кожній фотографії, щоб оживити знімки.

9. Інтеграція з хмарою iCloud: безшовна синхронізація та резервне копіювання фотографій, документів та інших даних на всіх пристроях Apple.

10. Мітки конфіденційності в магазинах додатків: дізнайтеся про правила конфіденційності додатків, перш ніж завантажувати їх.

Корисні функції Android

1. Google Assistant: високоефективний голосовий помічник, який чудово розуміє природну мову і виконує широкий спектр завдань.

2. Налаштування: широкі можливості налаштування домашнього екрану, іконок програм, тем і загального інтерфейсу пристрою.

3. Інтеграція з Google: безшовна інтеграція з сервісами Google, такими як Диск, Фото, Карти та Gmail.

4. Роздільний екран і багатовіконність: запускайте два програми поруч один з одним або використовуйте кілька програм в плаваючих вікнах для підвищення багатозадачності.

5. Повідомлення: параметри сповіщень, що настроюються, включаючи можливість відкласти повідомлення на потім.

6. Розумне блокування: розблокуйте пристрій за певних умов, наприклад, коли ви знаходитесь вдома або коли пристрій за вас.

7. Зв’язок ближнього поля (NFC): не тільки Android, але і більш поширена технологія, що дозволяє здійснювати мобільні платежі, легко сполучати пристрої і зчитувати мітки NFC.

8. Віджети: інтерактивні інструменти, які можна розмістити на головному екрані для відображення інформації та швидкого доступу до функцій без відкриття додатків.

9. Google Lens: розпізнавання об’єктів, переклад тексту та виконання інших дій на основі того, що бачить камера.

10. Цифрове благополуччя: інструменти, які допоможуть вам стежити за використанням і встановлювати обмеження на пристрій, щоб збалансувати життя і час, проведений за екраном.

Безпека даних на iPhone та Android

iPhone (iOS)

Шифрування: пристрої iOS оснащені апаратним шифруванням. Всі дані на пристрої за замовчуванням зашифровані за допомогою шифрування AES-256, а ключі шифрування захищені Secure Enclave, що значно ускладнює вашим несанкціонований доступ.

Безпека додатків: в App Store діє суворий процес перевірки, що значно знижує ризик появи шкідливих додатків. iOS також створює «пісочницю» для додатків, тобто вони не можуть отримати доступ до даних з інших додатків або системи без явного дозволу.

Захист даних: iOS пропонує додаткові рівні захисту даних, які шифрують вашу електронну пошту, контакти та фотографії, стаючи доступними тільки після розблокування пристрою.

Touch ID і Face ID: ці біометричні опції забезпечують безпечні та зручні способи розблокування пристрою, аутентифікації платежів та доступу до конфіденційної інформації.

Оновлення програмного забезпечення: Apple регулярно і вчасно випускає оновлення для всіх своїх пристроїв одночасно, усуваючи вразливості в системі безпеки і додаючи нові функції захисту.

Контроль конфіденційності: iOS надає користувачам значний контроль над дозволами додатків, обмежуючи доступ до місця розташування, контактів, фотографій та багато іншого. Нещодавні оновлення\u000AApple включають більш прозору практику конфіденційності для додатків\u000Aв App Store.

Android

Шифрування: починаючи з Android 6.0, пристрої шифруються за замовчуванням, причому багато хто використовує схожий стандарт шифрування AES-256. Однак залежно від виробника він може бути реалізований по-різному.

Google Play Protect: вбудований захист від шкідливого ПЗ Google для Android сканує програми в Play Store і на вашому пристрої, щоб виявити і видалити шкідливі програми.

Регулярні оновлення безпеки: Android надає щомісячні оновлення системи безпеки та періодичні оновлення прошивки. Однак своєчасність цих оновлень може значно відрізнятися в залежності від виробника та оператора зв’язку.

Біометричні опції: багато пристроїв Android оснащені датчиками відбитків пальців і функціями розпізнавання облич для безпечного і зручного розблокування пристрою та аутентифікації.

Пісочниця: додатки для Android працюють у «пісочниці», тобто є ізольовано один від одного і від системи, якщо користувач не надасть їм спеціальних дозволів.

Програма розширеного захисту Google: призначена для користувачів, що піддаються підвищеному ризику цільових атак, і забезпечує більш надійні заходи безпеки для вашого облікового запису Google.

Кастомні ПЗУ та рутинг: хоча вони можуть надати додаткові можливості та контроль, при недбалому поводженні з ними можуть виникнути вразливості в системі безпеки.

Количество приложений на iPhone и Android

App Store (iOS): App Store від Apple відомий своїм суворим процесом перевірки додатків, що забезпечує їх якість і безпеку, але іноді його критикують за плату і суворі правила.

Google Play Store (Android): у Play Store ширший вибір додатків завдяки менш суворому процесу схвалення, хоча іноді це може викликати побоювання з приводу якості та безпеки додатків.

Сумісність iPhone та Android з іншими пристроями

Сумісність пристроїв iPhone (iOS) та Android з іншими технологіями та екосистемами є ключовим фактором, що визначає зручність і комфорт користувачів. Обидві платформи мають свої сильні сторони і обмеження в тому, як вони взаємодіють із зовнішніми пристроями та сервісами.

Замкненість екосистеми: пристрої Apple найкраще працюють в рамках своєї екосистеми, забезпечуючи безшовну, але дещо ексклюзивну взаємодію. Android пропонує велику гнучкість, але може не володіти тією безшовною інтеграцією, яка є в екосистемі Apple.

Сумісність з периферійними пристроями: для iPhone можуть знадобитися особливі аксесуари (наприклад, роз’єми Lightning або пристрої з сертифікатом MFi), в той час як Android використовує USB-C і стандартні протоколи Bluetooth, що робить їх більш універсальними і спектр аксесуарів.

Інтеграція з «розумним будинком» : обидві платформи підтримують інтеграцію з «розумним будинком», але конкретні пристрої та екосистеми, з якими вони найкраще працюють, можуть відрізнятися. Користувачі iPhone можуть знайти більш оптимізований досвід роботи з пристроями, сумісними з HomeKit, в той час як користувачі Android можуть мати ширші, але менш інтегровані можливості.

Автомобільна інтеграція: Apple CarPlay і Android Auto широко підтримуються в сучасних автомобілях, пропонуючи схожі рівні інтеграції та функціональності.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.