Майже у всіх країнах стільникові оператори співпрацюють зі спецслужбами і надають їм дані про користувачів за запитом. Точно так само роблять і великі корпорації на кшталт Google. Однак підкреслимо ще раз – “за запитом”.
Якщо вас підозрюють у шахрайстві або інших злочинах, якщо ви чиновник із доступом до державної таємниці – ймовірність того, що ваші розмови або листування в соцмережах хтось аналізує, сильно підвищується. Якщо ви простий обиватель і диктуєте мамі телефоном, як встановити VPN, а друзям кидаєте посилання на торренти, то розслабтеся: напевно, ви не цікаві жодному “товаришу майору”.
Стежити за вашим телефоном можуть і зловмисники, яких цікавлять ваші банківські картки або паролі від сервісів. Це питання контролювати набагато простіше, адже дані від оператора вони ніяк не отримають, а отже, проникати на ваш смартфон повинні через шкідливі програми. Приблизно до цього ж розряду можна віднести стеження з боку колекторських агентств, які хочуть “струсити” з вас борги – можливо, ваші, а можливо, чиїсь чужі.
Нарешті, вас може “сталкерити” (непомітно відстежувати) хтось із ваших рідних. Навіщо? Ну, скажімо, підозрює вас у зраді, або вважає, що ви ховаєте від нього велику суму грошей. Для цього родич-шпигун може, наприклад, поставити переадресацію дзвінків на свій номер у разі, якщо до вас не можуть додзвонитися.
Відразу розвіємо популярні міфи: батарея, що перегрівається під час розмови, поганий зв’язок, раптові перезавантаження гаджета – це не про шпигунство. Це про те, що ваш телефон варто віднести в сервісний центр. Ну, і про поганий зв’язок.
Дізнатися, чи відстежують вас спецслужби, навряд чи вийде. Ну, хіба тільки у вас є знайомий у цих самих спецслужбах. Та й у будь-якому разі, якщо вже ви їм дуже потрібні, то хоч викидайте смартфон – під вас можуть “підкопатися” іншими способами.
Щоб перевірити, чи налаштована у вас переадресація викликів і голосових повідомлень, є спеціальні коди.
Щоб дізнатися, чи увімкнена у вас переадресація повідомлень і дзвінків, наберіть *#21#Щоб дізнатися номер переадресації, наберіть *#62#
Найімовірніше, там буде один із номерів оператора. Але хто знає – можливо, ви побачите там телефон когось із рідних?
Якщо ви подивилися налаштування переадресації, і вам щось у них не сподобалося – можете їх скинути. Для цього просто наберіть код ##002#, і всі переадресації обнуляться.
Захищайте свій телефон паролем на екрані блокування. І нехай він буде складнішим, ніж 123456 або ваш рік народження. Взагалі, де тільки можна, використовуйте складні паролі та двофакторну автентифікацію (наприклад, вхід на пошту через пароль і SMS на телефон); Встановлюйте тільки додатки з AppStore і GooglePlay, не завантажуйте програми з “лівих” сайтів; Встановіть антивірус і періодично, раз на кілька місяців, перевіряйте свій смартфон на наявність шкідливих програм; Не викладайте в соцмережах усе підряд, включно з домашнім телефоном, електронною поштою для зв’язку і місцем роботи. Це вас не убезпечить повністю, але з іншого боку – навіщо ж підставлятися?
Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…
Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…
Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…