Усі бачили у верхній частині екранів своїх смартфонів позначення E, G, 3G, H, H+, 4G та інші. Вони показують, який протокол передачі даних використовується в даний момент часу. Розглянемо детальніше кожне позначення.
G (GPRS) – застарілий вид зв’язку, що з’явився наприкінці 90-х. Ця мережа найбільш повільна, її ще називають 2G. Якщо дивитися на офіційні дані, то технологія забезпечувала швидкість з’єднання до 172 Кбіт/с. За фактом вона зазвичай коливається від 50 до 100 Кбіт/с і підходила тільки для обміну простими повідомленнями.
E (EDGE) – це той самий GPRS, але з деякими поліпшеннями в плані швидкості зв’язку. Заявлено, що передача даних через EDGE відбувається на швидкості 470 Кбіт/с, хоча реальні виміри показали цифри близько 200 Кбіт/с. З цим зв’язком можна переглядати сайти, але дивитися відео або слухати музику онлайн не вийде.
3G – третє покоління стільникового зв’язку, що поєднує технологію радіозв’язку і високошвидкісний інтернет. В її основі все ті ж стандарти GSM. У мережі використовується універсальна система мобільного зв’язку, а заявлена швидкість передачі даних становить 3.6 Мбіт/с. За фактом вона нижча, але навіть з урахуванням просідань можна без проблем відкривати інтернет-ресурси, використовувати месенджери і ділитися файлами. За бажання можливий перегляд відео в режимі онлайн, але якість запису навряд чи буде високою.
H (HSPA) – доопрацьований варіант 3G, в якому універсальна система зв’язку є сусідами з непоганою швидкістю передачі даних. Як заявляють розробники, вона досягає 14 Мбіт/с. Але може падати до мінімальних значень. Цей вид зв’язку забезпечує відносну свободу в інтернеті – дозволяє дивитися HD-відео, користуватися простими програмами, завантажувати невеликі файли тощо:
H+ (HSPA Plus) – наступна після HSPA версія мобільної мережі, яка кардинально покращує швидкість передачі даних. На прийом вона досягає 42 Мбіт/с, що можна назвати непоганим результатом навіть у наш час. З цією мережею не буде затримок з відкриттям сайтів, завантаженням і переглядом відео високої роздільної здатності.
4G (LTE, LTE-A) – мобільний зв’язок четвертого покоління, що забезпечує передачу даних на швидкості до 100 Мбіт/с. За якістю з’єднання він практично не поступається стаціонарному Wi-Fi. Цей формат дає змогу виконувати будь-які дії в інтернеті: переглядати відео з високою роздільною здатністю, слухати музику, працювати з софтом тощо.
У цій технології є просунута версія 4G+, яка вирізняється поліпшеними показниками за швидкістю (прийом даних 150-300 Мбіт/с). Також у цій версії є функція Voice over LTE, що значно покращує звучання голосу під час дзвінків. Крім цього завдяки цій фішці з девайса можна одночасно дзвонити і використовувати високошвидкісним інтернетом.
ВАЖЛИВО: Для поліпшення звуку Voice over LTE має бути в обох абонентів. Функції немає на старих пристроях і її не можна задіяти одразу на двох картах-сім (якщо їх дві в пристрої).
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
View Comments
100 Мбіт в 4G, це видно за ідеальних умов, а коли ти в місті перевіряєш швидкість інтернету, то видає максимум до 20 Мбіт.
100Мбіт / 8 = 12.5Мб. на практиці зазвичай буває 3-5Мб 4g в Київстар наприклад.