H, H+, E, 3G, 4G: що означають ці літери в телефоні

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Усі бачили у верхній частині екранів своїх смартфонів позначення E, G, 3G, H, H+, 4G та інші. Вони показують, який протокол передачі даних використовується в даний момент часу. Розглянемо детальніше кожне позначення.

Реклама

G (GPRS) – застарілий вид зв’язку, що з’явився наприкінці 90-х. Ця мережа найбільш повільна, її ще називають 2G. Якщо дивитися на офіційні дані, то технологія забезпечувала швидкість з’єднання до 172 Кбіт/с. За фактом вона зазвичай коливається від 50 до 100 Кбіт/с і підходила тільки для обміну простими повідомленнями.

Що означає “зв’язок Е”

E (EDGE) – це той самий GPRS, але з деякими поліпшеннями в плані швидкості зв’язку. Заявлено, що передача даних через EDGE відбувається на швидкості 470 Кбіт/с, хоча реальні виміри показали цифри близько 200 Кбіт/с. З цим зв’язком можна переглядати сайти, але дивитися відео або слухати музику онлайн не вийде.

Що означає 3G

3G – третє покоління стільникового зв’язку, що поєднує технологію радіозв’язку і високошвидкісний інтернет. В її основі все ті ж стандарти GSM. У мережі використовується універсальна система мобільного зв’язку, а заявлена швидкість передачі даних становить 3.6 Мбіт/с. За фактом вона нижча, але навіть з урахуванням просідань можна без проблем відкривати інтернет-ресурси, використовувати месенджери і ділитися файлами. За бажання можливий перегляд відео в режимі онлайн, але якість запису навряд чи буде високою.

Що означає Н на телефоні

H (HSPA) – доопрацьований варіант 3G, в якому універсальна система зв’язку є сусідами з непоганою швидкістю передачі даних. Як заявляють розробники, вона досягає 14 Мбіт/с. Але може падати до мінімальних значень. Цей вид зв’язку забезпечує відносну свободу в інтернеті – дозволяє дивитися HD-відео, користуватися простими програмами, завантажувати невеликі файли тощо:

H+ (HSPA Plus) – наступна після HSPA версія мобільної мережі, яка кардинально покращує швидкість передачі даних. На прийом вона досягає 42 Мбіт/с, що можна назвати непоганим результатом навіть у наш час. З цією мережею не буде затримок з відкриттям сайтів, завантаженням і переглядом відео високої роздільної здатності.

Що означає 4G

4G (LTE, LTE-A) – мобільний зв’язок четвертого покоління, що забезпечує передачу даних на швидкості до 100 Мбіт/с. За якістю з’єднання він практично не поступається стаціонарному Wi-Fi. Цей формат дає змогу виконувати будь-які дії в інтернеті: переглядати відео з високою роздільною здатністю, слухати музику, працювати з софтом тощо.

У цій технології є просунута версія 4G+, яка вирізняється поліпшеними показниками за швидкістю (прийом даних 150-300 Мбіт/с). Також у цій версії є функція Voice over LTE, що значно покращує звучання голосу під час дзвінків. Крім цього завдяки цій фішці з девайса можна одночасно дзвонити і використовувати високошвидкісним інтернетом.

ВАЖЛИВО: Для поліпшення звуку Voice over LTE має бути в обох абонентів. Функції немає на старих пристроях і її не можна задіяти одразу на двох картах-сім (якщо їх дві в пристрої).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Лужна Софія
Лужна Софія
Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: