Статті

Як правильно заряджати смартфон: ставимо крапку у цьому питанні

Share
Час читання: 2 хв.

Вітаю вас, передплатники та читачі! У цій статті ми поговоримо про те, як правильно заряджати смартфон. Найпоширенішою версією правильної зарядки і те, що заряд потрібно тримати в інтервалі 20-80%.

Так як у смартфоні встановлений контролер зарядки, це правило перестає мати сенс. Дана мікросхема аналізує, яка ємність у акумулятора, в якому стані він знаходиться, температуру та деякі інші аспекти. Виходячи з отриманих даних контролер оптимізує подачу струму, щоб акумулятор не став непридатним раніше часу.

Звичайно, ви можете тримати заряд у межах 20-80%. Якоюсь мірою це зберігає ємність, але не дотримуючись цього правила, ємність батареї все одно знижуватиметься з часом. Тут більше питання комфорту “вартувати смартфон”.

Проте не варто недооцінювати недозаряд батареї, тому що. завдяки йому вона може прослужити трохи довше, зберігши трохи більше ємності. І тут я маю на увазі недозаряд 85-95%.

Повертаючись до контролера, можу сказати те, що він також знижує швидкість заряджання (якщо у вас передбачена функція швидкого заряджання) акумулятора після +-80% або при активному використанні смартфона під час заряджання.

Так від чого залежить знос, якщо не від “неправильної” зарядки?

  • від того, наскільки активно ви користуєтесь смартфоном
  • кількість циклів, т.к. воно спочатку закладено в батареї і нікуди ви від цього не подінетесь. Але переживати з цього приводу навряд чи варто, згодом все стає непридатним.

Підведемо підсумок:

1. У смартфонах встановлений контролер, який виконує всю роботу за користувача і не потрібно заганяти себе в певні рамки.

2. Недозаряд – корисна штука, але до 100% теж варто заряджати. Інакше згодом смартфон може почати вважати умовний регулярний недозаряд до 80% як повні 100%.

3. Кожен смартфон індивідуальний у межах свого бренду. У деяких із них спочатку закладені рекомендації щодо заряджання та вказані вони в налаштуваннях.

Загалом немає ” правильно ” і ” неправильно ” .

Моєму телефону 1.5 роки. Заряджаю завжди по-різному: до 100%, залишаючи на ніч, а іноді взагалі кілька разів на день з 30% до 50% (щоб вистачило на день, якщо павербанк розряджений) і після цього заряджаю до 95-100%.

Ще невелика порада щодо продовження терміну служби акумулятора: менше користуйтеся смартфоном під час заряджання та знімайте з нього чохол, якщо він починає дуже сильно нагріватися.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025

    Експерт пояснив приховані ризики ШІ, про які часто не замислюються

    Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…

    15.01.2025