Сьогодні у переважній більшості смартфонів роз’єм стандартизовано. Це зручно, але так не завжди. Ще недавно гаджети різних брендів мали фірмові роз’єми, до яких підходили тільки “свої” зарядні пристрої. Нерідко таке спостерігалося навіть у телефонах однієї компанії, що було повним абсурдом.
В даний час основна маса смартфонів оснащена портом USB-C. А тому при поломці штатної зарядки можна використовувати зарядний пристрій стороннього виробника. Але навіть зараз є деякі проблеми. Наприклад, ряд виробників у стандартний комплект постачання своїх пристроїв не включають ЗП або пропонують стандартну “зарядку”, тоді як смартфон підтримує технологію швидкого заряджання. Більше того, у різних брендів остання має свою специфіку, тому неоригінальний зарядний пристрій не може забезпечити максимальну швидкість відновлення заряду батареї.
Кабель для смартфона, USB
Одним із компонентів ЗП сучасних смартфонів є кабель USB, який використовується не тільки для заряджання гаджета, але й для передачі даних, наприклад, з комп’ютера чи ноутбука. При цьому при підключенні телефону до ПК для передачі даних акумулятор також заряджається, але відбувається це повільно.
Сьогодні стандартним є кабель USB-A – USB-C, у якого на одному кінці змонтовано штекер USB Type-A, а на другому – USB-C. Перший вставляється в порт лептопа або зарядного пристрою, а другий – у роз’єм смартфона.
В даний час саме USB-C став уніфікованим роз’ємом, яким оснащуються гаджети, що носяться, і їх периферійні пристрої, за винятком продукції бренду Apple. яка досі має унікальні порти. Така уніфікація обумовлена вимогою Європарламенту, який зобов’язав (2022 року) виробників смартфонів, що постачаються в ЄС, відмовитися від фірмових портів та інтерфейсу microUSB на користь USB-C. І такий крок є цілком логічним, оскільки USB Type-C більше переваг, ніж у роз’ємів-попередників.
USB Type-C
До незаперечних плюсів такого інтерфейсу фахівці відносять:
-
симетричний конектор;
-
компактні габарити 8,4 2,6 мм;
-
велику швидкість передачі;
-
швидке заряджання до 240 Вт, проти 2,5 Вт у роз’єму USB 2.0.
Окремо слід виділити універсальність роз’єму USB-C, який може використовуватися для обміну даними та передачі електрики, а також трансляції відео та аудіо контенту. Саме це дає можливість USB Type-C повноцінно замінити не лише інші інтерфейси USB (A, B, micro та mini), але й інші популярні порти, на зразок DP3.5 чи HDMI.
Є у цього роз’єму та мінуси. У різних поколінь USB Type-C різні можливості швидкості заряджання АКБ та передачі даних. На даний момент можна придбати кабелі з інтерфейсом USB-C таких поколінь, як:
-
2.0 – швидкість передачі даних до 480 Мбіт/с;
-
3.2Gen1 – до 5 Гбіт/с;
-
3.2Gen2 – до 10 Гбіт/с;
-
3.2Gen2×2 – до 20 Гбіт/с.
-
4.0 до 80 Гбіт/с.
Підбирається оптимальний кабель з урахуванням можливостей конкретного смартфона чи ЗП.
Тепер ви знаєте, які бувають роз’єми USB для смартфонів, і зможете без проблем підбирати їх.