Внутрішня пам’ять – один із основних параметрів будь-якого комп’ютера. Чим вищий дисковий об’єм, тим більше інформації можна зберегти. Усередині постійної пам’яті зберігається все – операційна система, програми, дані. Комусь вистачає за очі 500 гігабайт, а комусь буде мало кількох терабайт: все залежить від завдань (у мене, наприклад, 2х8ТБ у дзеркалі під дані + 12Тб під бекапи). У багатьох користувачів виникає резонне питання, а скільки жорстких дисків можна підключити до комп’ютера?
Кількість жорстких дисків, які можна вставити всередину системного блоку, залежить від кількості портів SATA. Так, крім SATA є ще й порт M.2, який славиться більшою пропускною здатністю. Тільки більшість материнських плат підтримує лише один слот M.2 під швидкісний NVMe накопичувач. А SATA’шних портів може бути кілька – як правило, від одного до шести: тут все залежить від материнської плати.
Але тут не варто впадати у відчай — якщо є вільний слот PCIe, то можна придбати і встановити плату SATA-контролера, яка може містити кілька портів для накопичувачів. Також існують PCIe RAID-контролери, які дозволяють зібрати кілька накопичувачів RAID масив.
Це зручно як резервного копіювання, так збільшення швидкості читання і записи. Наприклад, інформація може одночасно записуватися на диск A і диск Б і якщо якийсь накопичувач вийде з ладу, то інформація завжди залишиться на другому (RAID 1 – «дзеркалювання»).
Якщо використовується, наприклад RAID 0, то в цьому випадку інформація дробиться на блоки, які записуються на жорсткі диски. Чим більше буде накопичувачів, тим вища швидкість читання та запису, проте, у разі виходу з ладу одного диска, втрачаються всі дані. Як правило, RAID використовують професійні користувачі, але не всередині комп’ютера, а на окремих пристроях NAS або DAS (хоча, всередині ПК теж).
Також варто розуміти, що у материнської плати може бути як апаратне, так і програмне обмеження на кількість дисків, що підключаються, а також на їх сумарний обсяг. Це потрібно враховувати під час модернізації комп’ютера.
Накопичувачі можна також підключати за допомогою USB за кількістю USB портів. Можна використовувати USB-хаб і підключити велику кількість дисків, тільки швидкість буде сильно падати. Велика кількість дисків, які будуть підключені USB, несуть велике навантаження по живленню – контролер порту може навіть згоріти від подібного.
Більшість просунутих користувачів не додають до свого комп’ютера багато накопичувачів і користуються спеціальними сховищами NAS або DAS.
NAS є мініатюрним файловим сервером, який може працювати всередині локальної мережі і в зовнішньому інтернеті. DAS – простіший пристрій, який підключається через USB або Thunderbolt. Обидва аксесуари підтримують два і більше накопичувача і різні режими RAID, а також «фішки» для роботи з даними.
Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…
Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…
Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…
Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…
Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…
Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…