Сучасний стандарт USB Type-C витісняє всі інші стандарти – пройде ще трохи часу і комп’ютери зовсім не матимуть “класичного” USB Type-A порту, а різні модифікації типу USB Type-B, “micro”, “mini” та інші підуть туди , куди пішли свого часу PCMCIA карти.
Так, USB Type-C універсальніший — він підтримує дуже високу швидкість передачі даних, різні технології, а найголовніше – він довговічний. Роз’єм у порт можна вставляти будь-якою стороною, що знижує ризик деформації порту. Але кожен порт і стандарт мають свої мінуси, поговори про них у цій статті — не забудьте підписатися на мій блог і поставити лайк.
Мінус №1 – сумісність з іншими USB портами
Найближчим часом нам потрібно буде мати в запасі потрібні перехідники, наприклад USB Type-C (смартфон) та USB Type-A для ПК та ноутбука. Так, такі перехідники є, але наприклад, знайти перехідник з Type-C на Type-B для підключення принтера може бути проблемою — принаймні в нашому місцевому комп’ютерному магазині такого дроту немає в наявності, потрібно замовляти. А що буде, якщо потрібен “екзотичний” перехідник USB Type-C -> USB Micro B?
Мінус №2 – USB Type-C багато не буває
Практика показує, що у сучасних ноутбуках не так багато портів USB Type-C. Був у мене на огляді лептоп, який не мав класичних портів A, зате мав всього два USB Type-C, притому один порт використовувався для зарядки самого ноутбука. А що це означає? Що потрібно мати з собою USB хаб на необхідні порти. Навряд чи в тих же ноутбуках у майбутньому буде багато C-портів – зараз виробники женуться за тонким корпусом, тому пристрій не багатий на різні гнізда розширення.
Мінус №3 — Не завжди Type-C працюватиме
Хоч і «Сі» стандартизовано, але все одно можуть виникати проблеми при підключенні пристроїв. Наприклад, у моїй практиці був випадок, коли смартфон не хотів заряджатися від одного конкретного кабелю, а від інших процес заряджання відбувався нормально, ці кабелі йшли в комплекті з китайськими портативними світильниками. А ось з різними хабами та перехідниками можуть виникнути проблеми — не завжди кінцевий пристрій правильно визначатиметься.
Мінус №4 — Не завжди порт передаватиме 4K відео
Щоб використовувати цей стандарт для підключення дисплея, необхідно, щоб він підтримував Display Port або Thunderbolt. Наприклад, останній може передавати відеосигнал зі швидкістю до 40 Гбіт/сек, а також разом із відео передавати дані.
Мінус №5 — Не всі можливості «тайп сі» можуть бути використані
Наприклад, провід або пристрій можуть підтримувати лише заряджання або не підтримувати заряджання, але підтримувати передачу даних. Хоча, цей грішок може мати будь-який стандарт USB.
Мінус №6 – від Type-C одна назва
Справа в тому, що цей стандарт може бути як USB 2.0, так і USB 3.2. А що це означає? А те, що, наприклад, стандарт 2.0 передає дані зі швидкістю до 480 Мбіт/сек, тоді як 3.2 Gen 2×2 підтримуватиме до 20 Гбіт/сек.