Комп’ютери прийнято класифікувати на три типи – офісний, домашній, ігровий. Звичайно, є ще й спеціальні збірки під конкретні потреби, але це настільки вузька специфіка, яку не варто розглядати – такий ПК збирається самостійно чи на замовлення.
У масмаркеті всі ПК діляться саме на вищезгадані три типи. Поговоримо про них трохи докладніше. Хто не підписаний на мій канал, прошу підписатися, а хтось підписаний — поставити лайк публікації. Інформація підходить як для стаціонарних ПК, так і для моноблоків та ноутбуків.
В офісному ПК зазвичай використовують просте і не дуже потужне залізо, але не варто плутати офісну збірку з бюджетним комп’ютером — це різні речі. Офісний комп’ютер, на відміну від бюджетного, повинен тягнути велику кількість програм для роботи з документами та бути багатозадачним. Такий ПК здатний добре справлятися з десятками вкладок у браузері, декількома відкритими документами і не гальмувати.
Як правило, відеоадаптер в офісному ПК вбудований, але його має вистачати на прості завдання з графікою (наприклад, обробка зображень). На сьогоднішній день офісним ПК можна назвати збірку із сучасним процесором Intel Core i3 або AMD Ryzen 3 поточного чи передостаннього покоління. Оперативної пам’яті щонайменше 8 гігабайт, накопичувач — за потребами. Всі інші параметри вже є вторинними.
У роки, коли ПК почали активно розвиватися, був такий термін «мультимедійний» комп’ютер — малося на увазі, що він мав звукову карту та пристойний графічний акселератор. Нині цей термін відійшов у минуле, але використовується слово «домашній» або «для дому».
Конфігурація такого ПК має впевнено тягнути фільми у високій роздільній здатності (спробуйте подивитися ютуб у 4K на офісному ПК) і давати можливість грати в сучасні ігри на середніх налаштуваннях графіки. Звичайно, всі офісні завдання на такому ПК будуть дуже швидкими і не повинні викликати питань.
Ігровий комп’ютер – пристрій для геймера-професіонала, для якого важлива висока якість зображення та відсутність будь-яких натяків на гальма та зависання. В ігровому ПК, як правило, використовуються топові комплектуючі разом із потужною відеокартою. Сучасний ПК для геймера збирають на процесорах Intel Core i7 (i9) чи AMD Ryzen 7 (9).
В ігровому ПК комплектуючі відрізняються від тих, що використовують в інших зборках:
Для ігрового складання важливий також монітор, колонки (навушники), клавіатура, миша та інші ігрові маніпулятори (кермо, педалі, шолом, джойстик).
Ігровий ПК потягне абсолютно всі завдання, але якщо користувач не збирається грати в топові ігри, то така потужність буде зайвою.
Samsung, як повідомляє Gizmochina, випустить свій тонкий флагманський смартфон нового покоління 7 лютого 2025 року.…
Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном, судячи з усього, стикаються з серйозними…
Користувачі месенджера WhatsApp (належить корпорації Meta, визнаної в РФ екстремістською) на пристроях з операційною системою…
Українська студія GSC Game World заявила, що в даний час не працює над версією STALKER…
Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном зіткнулися з серйозними технічними труднощами. За…
Шахраї знову шукають способи обдурити українців, цього разу вони заманюють "безкоштовною" преміум підпискою в Telegram.…