Статті

Офісний, домашній, ігровий – чим відрізняються ці комп’ютери

Share
Час читання: 2 хв.

Комп’ютери прийнято класифікувати на три типи – офісний, домашній, ігровий. Звичайно, є ще й спеціальні збірки під конкретні потреби, але це настільки вузька специфіка, яку не варто розглядати – такий ПК збирається самостійно чи на замовлення.

У масмаркеті всі ПК діляться саме на вищезгадані три типи. Поговоримо про них трохи докладніше. Хто не підписаний на мій канал, прошу підписатися, а хтось підписаний — поставити лайк публікації. Інформація підходить як для стаціонарних ПК, так і для моноблоків та ноутбуків.

Офісний комп’ютер

В офісному ПК зазвичай використовують просте і не дуже потужне залізо, але не варто плутати офісну збірку з бюджетним комп’ютером — це різні речі. Офісний комп’ютер, на відміну від бюджетного, повинен тягнути велику кількість програм для роботи з документами та бути багатозадачним. Такий ПК здатний добре справлятися з десятками вкладок у браузері, декількома відкритими документами і не гальмувати.

Як правило, відеоадаптер в офісному ПК вбудований, але його має вистачати на прості завдання з графікою (наприклад, обробка зображень). На сьогоднішній день офісним ПК можна назвати збірку із сучасним процесором Intel Core i3 або AMD Ryzen 3 поточного чи передостаннього покоління. Оперативної пам’яті щонайменше 8 гігабайт, накопичувач — за потребами. Всі інші параметри вже є вторинними.

Домашній комп’ютер

У роки, коли ПК почали активно розвиватися, був такий термін «мультимедійний» комп’ютер — малося на увазі, що він мав звукову карту та пристойний графічний акселератор. Нині цей термін відійшов у минуле, але використовується слово «домашній» або «для дому».

Конфігурація такого ПК має впевнено тягнути фільми у високій роздільній здатності (спробуйте подивитися ютуб у 4K на офісному ПК) і давати можливість грати в сучасні ігри на середніх налаштуваннях графіки. Звичайно, всі офісні завдання на такому ПК будуть дуже швидкими і не повинні викликати питань.

Конфігурація домашнього комп’ютера на сьогоднішній день приблизно така:

  • Сучасний процесор Intel Core i5 або AMD Ryzen 5 (і вище);
  • Щонайменше 16 гігабайт оперативної пам’яті;
  • SSD накопичувач на 500Гб – 1 Тб;
  • Середньобюджетна сучасна відеокарта рівня RTX 3060 і вище;
  • Гігабітний Ethernet та (або) підтримка Wi-Fi 6.

Ігровий комп’ютер

Ігровий комп’ютер – пристрій для геймера-професіонала, для якого важлива висока якість зображення та відсутність будь-яких натяків на гальма та зависання. В ігровому ПК, як правило, використовуються топові комплектуючі разом із потужною відеокартою. Сучасний ПК для геймера збирають на процесорах Intel Core i7 (i9) чи AMD Ryzen 7 (9).

В ігровому ПК комплектуючі відрізняються від тих, що використовують в інших зборках:

  • Потужний блок живлення і корпус, що добре продується, з кількома вентиляторами;
  • Високошвидкісна оперативна та постійна пам’ять;
  • Потужна сучасна відеокарта.

Для ігрового складання важливий також монітор, колонки (навушники), клавіатура, миша та інші ігрові маніпулятори (кермо, педалі, шолом, джойстик).

Ігровий ПК потягне абсолютно всі завдання, але якщо користувач не збирається грати в топові ігри, то така потужність буде зайвою.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Нова ера тонких флагманів: Samsung Galaxy S25 Slim вийде в лютому 2025

    Samsung, як повідомляє Gizmochina, випустить свій тонкий флагманський смартфон нового покоління 7 лютого 2025 року.…

    24.12.2024

    Розробка безрамкового iPhone: чому Apple не встигає до 2026 року

    Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном, судячи з усього, стикаються з серйозними…

    24.12.2024

    WhatsApp отримає нову функцію: сканування документів прямо в додатку

    Користувачі месенджера WhatsApp (належить корпорації Meta, визнаної в РФ екстремістською) на пристроях з операційною системою…

    24.12.2024

    Розробники S.T.A.L.K.E.R. 2 прокоментували можливість випуску на PlayStation 5

    Українська студія GSC Game World заявила, що в даний час не працює над версією STALKER…

    24.12.2024

    Apple зіштовхнулася з труднощами при створенні iPhone з безрамковим екраном

    Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном зіткнулися з серйозними технічними труднощами. За…

    24.12.2024

    Небезпека в Telegram: як не потрапити на нову шахрайську схему

    Шахраї знову шукають способи обдурити українців, цього разу вони заманюють "безкоштовною" преміум підпискою в Telegram.…

    24.12.2024