Ринок планшетів більш прихильний до продукції компанії Apple, оскільки саме вона показала потенціал цього гаджета повною мірою та довела, що такий пристрій має майбутнє. І якщо подібні пристрої сприймалися виключно як інструмент роботи з контентом, то після виходу iPad Pro все радикально змінилося, адже новинка дозволяла навіть фотошоп використовувати.
Протистояння Айпад/Андроїд: серйозні обмеження
З аналогами на Android все зовсім по-іншому. І проблема тут полягає у різних чинниках. Сама філософія цієї ОС обмежує функціональність планшета, оскільки вона розрахована на створення додатків під “залізо”, тоді як у Apple все навпаки. Через такий підхід у Google просто не можуть адаптувати програмне забезпечення під кожен гаджет, що погано відбивається на функціональності. Наприклад, багато програм не може бути відкрито в горизонтальному положенні. І це стосується лише планшетів з ОС Android.
Те саме стосується різних фірмових оболонок, на зразок MIUI, які покликані “замаскувати” чисту ОС від Google. Як і у випадку з Android, вони сприяють некоректному використанню ресурсів гаджета. Ці ресурси часто витрачаються на фонові процеси на шкоду тим програмам, які відкриті, що призводить до гальмування роботи пристрою.
Також обмеженням є той факт. що у виробників просто немає мотивації створювати потужні пристрої аналізованого класу в силу монополії Apple, яка вже сформувала величезну спільноту фанатів, які щороку набувають оновленої версії iPad. Ці шанувальники повністю довіряють “яблучному” бренду, оскільки добре знайомі з функціоналом планшета і чітко розуміють, за що платять.
При цьому всі інші виробники повністю розуміють, що відібрати цю аудиторію у Apple практично неможливо. Ці компанії намагаються впроваджувати інноваційні рішення, проте довіру споживача миттєво отримати неможливо. Наприклад, фірма Xiaomi універсальні планшети “заточує” під студентів. При цьому у конкурента One Plus з’явився новий планшет OnePlusPad, який потужніший за аналог XiaomiPad, проте далеко не всім до душі його дизайн.
Що краще – Айпад або планшет на Андроїд
Ще одним значним фактором, що має великий вплив на попит, є процесор. Apple M2 – найбільш потужний чіп, що використовується в Ipad. Він є оптимізованим процесором, яким раніше комплектувалися лише Macbook. Якщо порівнювати його з конкурентом бренду Snapdragon, легко помітити різницю. А тому для роботи та повсякденних завдань багато хто віддасть перевагу iPad Pro.
У компанії Google максимально наблизилися до перемоги над Apple, коли розробляли Pixel Tablet. Однак керівництво Google прийняло рішення робити гаджети під користувачів, які планшет застосовують виключно в домашніх умовах. Це стало великою помилкою. Дане обладнання має потужний процесорний чіп GoogleTensor, здатний вирішувати складні завдання, на кшталт обробки фотографій і відео. Однак цей процесор не оптимізували так, як було б слід.
Висновок
Резюмуючи все сказане, треба сказати, що багато залежить від покупців, оскільки саме вони змушують компанії покращувати продукцію, що користується попитом на ринку. Тому, вибираючи потужні планшети з ОС Android, ми показуємо, що нам потрібні гаджети для універсального використання, які дозволяють реалізувати всі актуальні потреби сучасного користувача, незалежно від сфери його діяльності. Виробники зроблять все можливе, щоб подолати мінуси планшетів на Андроїд.