Час читання: < 1 хв.
За останні 15 років смартфони зазнали значних змін, перетворившись із простих комунікаційних пристроїв на багатофункціональні інструменти, невід’ємні від повсякденного життя. Якщо заглянути протягом найближчих 15 років, то можна відзначити кілька тенденцій, які, можливо, визначатимуть майбутнє цих пристроїв.
Реклама
- Інтеграція штучного інтелекту: ІІ швидше все глибше інтегруватиметься в смартфони, підвищуючи рівень персоналізації і спрощуючи виконання завдань. ІІ, наприклад, цілком зможе аналізувати поведінку користувача та відповідним чином адаптувати функції пристрою.
- Віртуальна та доповнена реальність: програми віртуальної (VR) та доповненої (AR) реальності цілком можуть продовжувати розвиватися, революціонізуючи комунікації, освіту та розваги. Особливо AR відіграватиме роль у навігації, іграх та розпізнаванні об’єктів у реальному часі.
- Розширення комунікацій та ресурсів: тут ситуація подвійна – смартфони можуть або продовжувати нарощувати обчислювальну потужність та ємність пам’яті, або переходити на хмарні обчислення, отримуючи переваги від нових стандартів зв’язку, таких як 6G.
- Біометрія та моніторинг здоров’я: варто очікувати на розвиток біометричних методів аутентифікації, у тому числі розпізнавання райдужної оболонки ока. Можливості моніторингу стану здоров’я будуть розширюватися, включаючи такі показники, як артеріальний тиск, ЕКГ та рівень цукру в крові, що лише сприятиме розвитку цифрової медицини.
- Нейроінтерфейси: нейронні інтерфейси, які поки що не запущені в масове виробництво, не за горами, що відкриває нові можливості в галузі охорони здоров’я та взаємодії людини з пристроєм (у такому разі смартфони можу взагалі зникнути).
Хоча темпи розвитку можуть залежати від нормативних та інших обмежень, загальна траєкторія прогресу в смартфонах індустрії очевидна.
Реклама