Як ви купуєте смартфони? Я вважаю за краще замовляти доставку. По-перше, так не потрібно йти в магазин фізично, по-друге, так апарат гарантовано приходить запечатаний, а, по-третє, так я отримую право без пояснення причин повернути його продавцю протягом 7 днів. Це зручно. Але багато хто, як і раніше, вважає за краще ходити за технікою в магазин самостійно. Їм такий спосіб здається більш надійним, тому що товар минає доставку і відразу потрапляє їм у руки. Але ж не рівна година нарватися на вітринний зразок. А чи потрібен він вам?
Насправді практика продажу вітринних зразків практично ніяк не регулюється. Я маю на увазі законодавчо. Тож усі рішення ухвалюють самі торговельні мережі. Одні забороняють продаж вітринних зразків техніки в принципі, інші дозволяють її продаж тільки зі знижкою, а треті – продають як звичайні товари без знижок і додаткових умов.
Недоліки вітринних телефонів
Взагалі, купівля вітринних телефонів – це завжди компроміс, з яким ви так чи інакше маєте погодитись. Ось ключові особливості таких апаратів:
- Відкрита упаковка (розкрити її самому та зірвати плівки вже не вийде);
- Активація телефону (у деяких пристроїв відлік гарантійного терміну починається з моменту активації);
- Смартфон до вас уже побував не в одних руках (а до вас його чіпали брудними руками, так що доведеться повозитися з дезінфекцією);
- Зношена батарея (якщо смартфон був активований, то ним користувалися ті, хто приходив на нього подивитись, а значить, його заряджали багато разів, так що батарейка напевно вже зносилася).
Це основні аспекти, які потрібно знати, купуючи вітринний смартфон. Крім них можуть бути і другорядні начебто відсутні аксесуари з комплекту або дрібних подряпин, але вони зустрічаються факультативно. А ось основні знижують цінність пристрою. Тож купувати його чи ні, — велике питання. Тут необхідно відштовхуватися від особливості пропозиції.
Якщо смартфон з вітрини вам віддають з великою знижкою – а таке нерідко трапляється, то подумайте, чи готові ви миритися з описаними вище недоліками за той дисконт, що вам пропонують. Адже іноді знижка виявляється настільки суттєвою, що буває вигідніше купити апарат навіть із зношеною батареєю, а потім замінити її за свій рахунок.
Як правильно купувати смартфон з вітрини
Тому попросіть у продавця дозвіл на встановлення програми для перевірки залишкової ємності акумулятора. Думаю, вам не відмовлять. Правда, для завантаження програми доведеться залогінитися в Google Play, а потім – якщо результат вас не влаштує – вийти зі свого облікового запису, щоб ним не користувалися ті, кому дістанеться цей телефон.
А ось брати смартфон із вітрини без знижки я б не став. Зрештою, який сенс йти на компроміс, якщо на нього можна не йти. Якщо смартфон останній і лише на вітрині – просто не беріть його тут, а знайдіть в іншому місці. В принципі може бути і так, що в інших місцях такого ж апарата не буде, але це лише означає, що його вже зняли з виробництва, і він втрачає свою актуальність.
По суті своїй вітринний зразок – це приблизно те саме, що й вживаний. Так, ним користувалися не так активно, але ви ніколи не знаєте, як саме ним користувалися. А оскільки він пройшов через сотні людей, ймовірність, що з ним поводилися не найкращим чином, підвищується. Так що, якщо вам не важливо, що апарат не новий, – просто купіть його на вторинному ринку. Там він гарантовано буде дешевшим, а на додачу ви отримаєте гору аксесуарів від попереднього власника.